Znowu letni rekord zapotrzebowania na moc

    We wtorek, 29 lipca br., wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną dla okresu letniego w Polsce – poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

    Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) poinformowały, że 29 lipca 2014 r. po raz kolejny w tym roku wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego, a wyniosło ono 21 763 MW. Nie wywołało to zakłóceń pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

    PSE informują, że wpływ na wysokie zapotrzebowanie na moc wpływ przede wszystkim utrzymujące się wysokie temperatury. Upalna pogoda sprawia, że znacząco zwiększa się korzystanie z urządzeń chłodzących i klimatyzacji.

    Tego lata kolejne rekordy zapotrzebowania na moc padają jeden po drugim. Najpierw, 10 czerwca 2014 r., zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego wyniosło 21 625 MW i odszedł do historii rekord z 21 czerwca 2013 r., który wynosił 21 601 MW. Nowy nie przetrwał długo, bo już 8 lipca br. zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego sięgnęło 21 733 MW, czyli o 30 MW mniej, niż dzisiaj.