Zuken rozszerza działalność w Polsce

  Zuken, dostawca oprogramowania do projektowania instalacji elektrycznych i urządzeń elektronicznych, ogłasił plany ekspansji w Polsce, obejmujące założenie nowego oddziału firmy w Krakowie. W biurze operacyjnym w Krakowie zatrudnionych będzie docelowo 10 osób, które będą odpowiadać za sprzedaż na lokalnym rynku, opracowywanie oprogramowania oraz wsparcie klienta.

  Gerhard Lipski, Dyrektor Generalny Zuken Europe, mówi: „Rozszerzenie naszej działalności o Polskę zapewni nam dostęp do zasobów koniecznych w celu wspierania lokalnej działalności niektórych naszych kluczowych klientów oraz poszukiwania nowych nabywców. Silna pozycja Polski w obszarze produkcji oraz badań i rozwoju, a także rosnący potencjał biznesowy w zakresie wielu branż sprawiają, że obecnie jest najlepszy czas na rozpoczęcie działalności w tym regionie”.

  Na początku nowi Regionalni Kierownicy Sprzedaży , Zygmunt Durda i Arkadiusz Bury, powiększą istniejący europejski zespół Zuken, aby oferować rozwiązania firmy oraz zapewnić obsługę na lokalnym rynku.

  Działalność nowego oddziału firmy będzie początkowo skoncentrowana na środowisku zajmującym się projektowaniem w dziedzinie elektryki. Opracowane przez firmę Zuken najlepsze w branży rozwiązanie w zakresie projektowania instalacji elektrycznych i wiązek przewodów, E3.series, oraz oprogramowanie do zarządzania danymi są doskonale dopasowane do potrzeb głównych gałęzi przemysłu w Polsce, takich jak kolejnictwo, transport , energetyka, automatyka i przemysł zbrojeniowy oraz systemy pomiarowe.

  W ramach strategii ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej nowy oddział Zuken w Polsce umożliwi firmie dalszy rozwój w Czechach, na Węgrzech i w krajach nadbałtyckich.

  www.zuken.com