Ponar Wadowice dla Caterpillara

  Ponar Wadowice otrzymał certyfikat otwierający mu drzwi do fabryk Caterpillara na świecie m.in. w Belgii, Francji, Anglii, Brazylii, Japonii czy Chinach.

  Pod koniec lipca br., po audycie przedstawicieli Caterpillara m.in. pod kątem jakości produktów, terminowości, współpracy z oddziałami Caterpillara, zakończył się szczegółowy proces weryfikacyjny.

  Tym samym Ponar Wadowice uzyskał najwyższy z dostępnych certyfikatów dla dostawców elementów, części i wyrobów. Otwiera on drzwi do wszystkich fabryk Caterpillar na świecie m.in. w Belgii, Francji, Anglii, Brazylii, Japonii czy Chinach.

  Firmy uzyskujące w ramach czteropoziomowej atestacji SQEP najwyższe, platynowe certyfikaty, są brane w pierwszej kolejności pod uwagę przy nowych projektach.

  Ponar Wadowice SA, producent elementów hydrauliki siłowej, rozpoczął starania o platynowy certyfikat dwa lata temu.

  – Przez cały ten czas sprawdzana była jakość naszych wyrobów i tzw. współczynnik ppm, dostawy na czas, badane było zadowolenie oddziałów Caterpillara ze współpracy z naszą firmą – mówi wiceprezes Ponaru Marian Chrzanowski. – Musieliśmy wykonać ogrom pracy związany m.in. z optymalizacją kosztów, organizacją produkcji itp. Wiemy też, że przed nami długa i trudna droga, aby utrzymać pozycję lidera na tym rynku. Niemniej wysiłek podjęty, aby spełnić rygorystyczne wymogi producenta największych na świecie ciężarówek Caterpillar 797B opłacił się. Przed nami nowe projekty, m.in. będziemy globalnym dostawcą zaworów zwrotnych, które do tej pory produkowane były w jednej z fabryk Caterpillara.

  Zespół inżynierów Ponar Wadowice wspiera merytorycznie i bierze czynny udział w projektach Caterpillara.

  Na całym świecie jest dwóch producentów hydrauliki siłowej, którzy zapracowali na platynowy certyfikat Caterpillara. Taka akredytacja to dla firm prestiż i uznanie jakości ich pracy i wyrobów.

  www.wnp.pl