Zwiększanie wydajności energetycznej i osiąganych wyników dzięki rozwiązaniom pomp hydraulicznych z napędem bezstopniowym firmy Eaton

Nowa oferta obejmuje szeroką gamę pomp tłokowych i łopatkowych, łącząc gęstość mocy i sprawdzoną wydajność systemów pomp firmy Eaton z inteligentnymi funkcjami sterowania napędów VSD.

Firma Eaton, specjalizująca się w zarządzaniu energią, dokonuje fuzji swoich możliwości w dziedzinach elektryki i hydrauliki. Może dzięki temu zaoferować producentom maszyn i systemów rozwiązania pomp z napędem bezstopniowym (VSD), które umożliwiają osiągnięcie wyższej wydajności i oszczędności energii nawet do 70 procent — w zależności od cyklu pracy maszyny.

W pełni zintegrowany system elektrohydrauliczny jest skalowalny w szerokim zakresie zastosowań. Składa się on z bogatej gamy pomp łopatkowych i tłokowych, filtrów, falowników, elementów sterowania i aparatury rozdzielczej oraz zawiera innowacyjną technologię inteligentnych rozwiązań instalacyjnych SmartWire-DT firmy Eaton. Nowe urządzenia mają szerokie spektrum zastosowań: od sektora obrabiarek po odlewanie, przemysł stalowy i tłocznie. Użytkownicy zyskują na wydłużonym okresie eksploatacji maszyny, zmniejszając wytwarzanie ciepła, a także na zwiększonym bezpieczeństwie i komforcie operatorów poprzez zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez pompy.

Łącząc gęstość mocy i sprawdzoną wydajność systemów pomp firmy Eaton z inteligentnymi funkcjami sterowania napędów VSD, system ten może osiągnąć wymaganą moc w bardziej energooszczędny sposób niż konwencjonalne systemy z technologią opartą na zaworach proporcjonalnych. Zamiast stałej pracy przy prędkości 1500 lub 1800 obr./min (w zależności od wersji) pompy z napędem bezstopniowym firmy Eaton umożliwiają dopasowanie do wymogów obciążeń bieżącego cyklu pracy poprzez inteligentne funkcje sterowania — a więc i eliminację marnotrawstwa energii.

Dzięki integracji modułów WE/WY SmartWire-DT IP67, a tym samym rozszerzeniu dostępności rozwiązania SmartWire-DT poza panel sterowania, instalacja czujników i siłowników do monitorowania na przykład pionowego ruchu cylindrów czy też temperatury i ciśnienia systemu pomp jest prosta, szybka i elastyczna. Jako że moduły IP67 można dostarczać jako jednostki z pojedynczymi WE/WY, producenci maszyn zyskują jeszcze większą swobodę wyboru pod względem architektury. Moduły te umożliwiają znaczące uproszczenie systemów, od projektowania aż po montaż — produkcja nowych systemów i modyfikacja istniejących maszyn może przebiegać z mniejszym wysiłkiem poświęconym na układanie kabli i zużyciem materiałów.

Cały agregat hydrauliczny sterowany za pomocą elementów HMI/PLC firmy Eaton zapewnia wysoki stopień skalowalności, ponieważ są one wyposażone w interfejs Ethernet, a także komunikują się w ramach popularnych sieci przemysowych oraz SmartWire-DT. Dzięki integracji z tym ostatnim elementy HMI/PLC łączą zabezpieczenia silników lub urządzenia sterowania i kontroli bez konwencjonalnych połączeń. W ten sposób można ograniczyć wysiłek i czas poświęcony na wykonanie instalacji elektrycznej maszyny nawet o 85%.

Agregat hydrauliczny jest sterowany za pomocą elementów HMI/PLC firmy Eaton, które komunikują się z popularnymi systemami Fieldbus oraz SmartWire-DT.

SmartWire-DT łączy i zasila do 99 stacji na długości do 600 metrów. Jako że technologia ta jest prosta w użyciu, w znaczącym stopniu zmniejsza ona ilość błędów w instalacji i pomaga producentom maszyn tam, gdzie trudno o wykwalifikowaną siłę roboczą. Przeszkolenie w zakresie montażu za pomocą rozwiązania SmartWire-DT jest krótsze i nie wymaga doświadczenia w wykonywaniu instalacji.

Agregat hydrauliczny wyposażono w funkcję łączności zdalnej z obsługą konserwacji prewencyjnej i diagnostyki maszyny oraz funkcji sterowania. Zawiera on również rozwiązania opracowane przez Dział Filtracji firmy Eaton, takie jak filtr powrotny TEF 55 oraz filtr odpowietrznika NBF 40. Zapewnia to wysoki poziom czystości płynów w celu zagwarantowania bezpiecznego i wydajnego procesu w ramach danego zastosowania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań pomp z napędem bezstopniowym firmy Eaton, odwiedź stronę: www.eaton.com/hydraulics.