20 lat marki Demag na rynku polskim

    Firma Demag Cranes & Components Sp. z o.o. będąca jednym z liderów rynku dźwignicowego obchodziła w dniu 26 listopada br. jubileusz 20-lecia działalności na rynku polskim. Uroczystość odbyła się w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym BOSS Sp. z o.o. w Warszawie-Miedzeszynie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zarządu oraz managementu oddziałów firmy w Europie Wschodniej, pracownicy, firmy kooperujące, kluczowi klienci oraz przedstawiciele świata nauki.

    Firma została powołana w roku 1990 pod nazwą Modern Kran Sp. z o.o. i od początku swojej działalności zajmowała się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań transportu wewnętrznego na rynek krajowy, z zastosowaniem komponentów Demag. Współpraca między firmami Modern Kran i Demag Cranes & Components zaowocowała podpisaniem w 1995 roku umowy o wyłącznym przedstawicielstwie na rynku polskim, a następnie przejęciem firmy i przekształceniem jej w spółkę zależną. Od 2002 firma kontynuuje swoją działalność w strukturze Demag Cranes & Components GmbH z siedzibą w Wetter (Niemcy, Zagłębie Ruhry) jako spółka córka z siedzibą w Warszawie.

    W czasie 20 lat działalności firma wypracowała sobie szerokie grono odbiorców we wszystkich branżach przemysłu, a w szczególności w branży hutniczej, cynkowniczej, przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym, papierniczym, lotniczym, materiałów sypkich oraz recyklingu i ulokowała na rynku kilkutysięczną bazę urządzeń.    

    Obecnie firma Demag Cranes & Components GmbH wraz z firmą Gottwald Port Technology są częścią międzynarodowego koncernu Demag Cranes AG z siedzibą w Düsseldorfie. Firma jest dostawcą suwnic oraz komponentów i napędów do zastosowań przemysłowych, związanych z przepływem materiałów i logistyką procesów produkcyjnych i magazynowania. Kolejnym kluczowym obszarem działaności firmy są usługi serwisowe, jak dostawy części zamiennych, przeglądy, konserwacje i remonty. Demag Cranes & Components jest reprezentowana na całym świecie przez około 5000 pracowników w 22 filiach zagranicznych i przedstawicielstwach w 46 krajach. Na całym świecie w zastosowaniach przemysłowych wykorzystywanych jest ponad 650 000 wciągników i suwnic marki Demag.