50. rocznica działalności NSK w Europie

    NSK, jeden z największych światowych producentów łożysk obchodzi w tym roku 50. rocznicę utworzenia oddziałów europejskich. Produkty tej marki są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem i precyzją – nawet jeśli przyjdzie im pracować w najcięższych warunkach.

    Dzięki szerokiej gamie produktów, ciągle udoskonalanym technologiom ich wytwarzania oraz elastycznemu dostosowywaniu swoich technologii do potrzeb klienta, NSK stała się jednym z wiodących światowych producentów łożysk, komponentów technologii liniowej i układów kierowniczych.

    W 1963 roku w niemieckim Dusseldorfie powstała pierwsza europejska siedziba firmy NSK – japońskiego producenta łożysk istniejącego od 1916 roku. Od samego początku produkty firmy cechowała innowacyjność, a nieszablonowe rozwiązania szły w parze z  najwyższą jakością wykonania i profesjonalnym serwisem.  Dzięki nowym oddziałom sprzedaży spółka była w stanie oferować produkty stworzone przez nowopowstałe laboratorium badań inżynierskich min. łożyska igiełkowe, przekładnie kierownicze, a także pierwsze osie przeznaczone do super szybkich pociągów.

    W latach 70. spółka weszła na wiele nieznanych dotąd rynków. W roku 1976 powstał pierwszy europejski zakład produkcyjny NSK w Peterlee w Anglii, a w 1990 roku NSK zdecydowała się na zakup największych producentów łożysk w regionie (UPI Group oraz Neuweg). Od tego czasu firma otworzyła dwa centra badawcze, a także wprowadziła szereg innowacji poprzez m.in. opracowanie najmniejszego na świecie łożyska o średnicy otworu 0,6 mm i średnicy zewnętrznej 2 mm, pierwszego na rynku podwójnego ramienia przekładni kierowniczej do elektronicznych układów kierowniczych, wprowadzenie serii ROBUST –  ultra superszybkich łożysk kulkowych skośnych oraz serii NSKHPS – łożysk baryłkowych do maszyn przemysłowych. Dynamika rozwoju i innowacyjność technologii sprawiają, że to łożyska NSK kreują przyszłość branży.

    Obecnie NSK zatrudnia w Europie ponad 3 400 pracowników oraz osiąga roczne obroty w wysokości 950 mln euro. Natomiast na rynku globalnym spółka daje pracę ponad 28 500 pracownikom w 29 krajach. Całą grupa osiągnęła roczne obroty 6,1 miliarda euro.