Finał trzeciej edycji Akademii Danfoss

  Za nami uroczysty finał Akademii Danfoss. Z grona najbardziej utalentowanych studentów z województwa Mazowieckiego

  i Pomorskiego wyłoniono troje laureatów. Stypendia w wysokości 5 000 zł oraz roczną opiekę mentorską otrzymali studenci z Politechniki Warszawskiej: Sebastian Bąba i Łukasz Okrojek oraz studentka z Uniwersytetu Gdańskiego – Zofia Wojtysiak.

  Rada Nadzorcza Danfoss Poland, po burzliwych naradach wyłoniła najciekawsze projekty  z dwóch obszarów: zakresu zastosowań energooszczędnych rozwiązań w gospodarstwie domowym oraz strategii employer branding. Zwycięzcami tegorocznej edycji Akademii Danfoss zostało dwóch studentów Politechniki Warszawskiej oraz studentka Uniwersytetu Gdańskiego. Prezentacje laureatów wyróżniły się niekonwencjonalnym oraz praktycznym ujęciem proponowanych zastosowań.

  Finał odbył się w siedzibie firmy w Grodzisku Mazowieckim. Całe wydarzenie uświetniła obecność reprezentantów instytucji patronackich w tym Ambasadora Danii, Pana Steena Hommela.

  W trakcie uroczystości prezes Danfoss Poland – Adam Jędrzejczak wręczył laureatom czeki o wartości 5 000 zł. Otrzymali oni także możliwość zaprojektowania według swoich potrzeb rocznego programu mentorskiego z wybranym ekspertem Danfoss.

  To już trzecia edycja programu stypendialnego Akademia Danfoss. Jego celem jest wspieranie rozwoju utalentowanych studentów oraz przygotowanie ich do świadomego funkcjonowania w świecie biznesu. Z roku na rok program cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów oraz instytucji naukowych. Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ formuła programu została rozwinięta o debatę na temat współpracy między uczelniami a otoczeniem biznesowym. W trakcie spotkania przedstawiciele patronów wymieniali się wiedzą, doświadczeniami, a także spostrzeżeniami na temat możliwości kooperacji. Debatę uświetnił swoim wystąpieniem Ambasador Danii prezentując najlepsze duńskie praktyki w tym obszarze. Po nim głos zabrali przedstawiciele Politechnik Gdańskiej i Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz eksperci Danfoss.