7.Targi TOOLEX – dla najbardziej wymagających

    Przed nami 7-ma edycja uznanych na rynku Targów TOOLEX, które swoją ugruntowaną pozycją potwierdzają, że branża szeroko pojętej obróbki metali ma się bardzo dobrze. Duże wsparcie, wydarzenia towarzyszące, stałe grono wystawców oraz nowe firmy, które zaufały Targom pozwalają stwierdzić, iż najbliższa edycja spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

    Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbędą się w dniach od 30 września do 2 października br., zapowiada się wyjątkowo. Nie tylko za sprawą faktu, iż ponownie targi będą rekordowe pod względem wielkości zajmowanej powierzchni czy ilości wystawców, wpływ na to ma także wsparcie instytucji i organizacji związanych z rozwojem przemysłu w Polsce i za granicą.  – Pozyskujemy rzeszę Partnerów Merytorycznych, Honorowych, Wspierających, aby wiedza i doświadczenie tych instytucji pomagały w jeszcze większym rozwoju Targów – informuje Agnieszka Cieślik – Dyrektor Targów TOOLEX, – w budowaniu pozycji wydarzenia wspierają nas również liczni agenci zagraniczni oraz Izby handlowe. Warto podkreślić, że tegoroczną edycję wspierają zupełnie nowe organizacje takie jak Główny Urząd Miar, Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Wschodni Klaster Obróbki Metalu oraz stali Partnerzy tacy jak Politechniki: Śląska, Krakowska, Łódzka, Gdańska, Rzeszowska, Wrocławska, Urząd Dozoru Technicznego, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, stowarzyszenia inżynierskie i wielu innych. – W tym roku możemy pochwalić się kolejnymi spotkaniami międzynarodowymi. Z pomocą Polsko – Niemieckiej  Izby Przemysłowo – Handlowej z Gliwic przygotowywany jest GERMAN DESK. Nawiązaliśmy również współpracę z Allianz Francais, która pomoże nam w promocji Targów wśród francuskich przedstawicieli branży obróbki i narzędzi  – dodaje Agnieszka Cieślik.

    Tak jak w ubiegłych edycjach targom towarzyszą wydarzenia uzupełniające tematykę branżową: 7.Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Techniki Laserowej LASERexpo. Dodatkowo ważnymi spotkaniami podczas Targów będą m.in. . „OBRÓBKA STALI W POLSCE” – RYNEK – BIZNES-INNOWACJE – dyskusja organizowana przez wydawcę pisma STAL METALE & NOWE TECHNOLOGIE.

    TOOLEX ponownie gościć będzie liderów i przedstawicieli polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego. Na stronie internetowej znajduje się już lista wystawców, która przedstawia się imponująco. Nie zabraknie prezentacji ofert i nowości wiernych wystawców ale i nowych firm, które nie gościły jeszcze w Sosnowcu.

    Nie sposób nie przypomnieć, iż zeszłoroczna edycja była imponująca:    365 wystawców z ponad 20 krajów, przeszło 600 reprezentowanych marek, 260 maszyn w ruchu o wadze ponad 650 tonrekordowa powierzchnia prezentacji stoisk, 8500 zwiedzających (w tym 7983 zarejestrowanych specjalistów).