Firma PREVAC, producent zaawansowanej aparatury badawczo-pomiarowej, wdrożyła system IFS Applications w celu optymalizacji zarządzania złożonymi procesami produkcyjnymi i projektami realizowanymi na zamówienie.
PREVAC specjalizuje się w produkcji aparatury naukowo-badawczej wykorzystywanej do badań w warunkach wysokiej (HV) i ultra-wysokiej (UHV) próżni. Firma ma mieszany model projektowo-produkcyjny, począwszy od realizacji projektów na zamówienie, poprzez produkcję na zamówienie, montaż na zamówienie aż do krótkoseryjnej produkcji „na magazyn”.
W 2009 r. podjęto w firmie decyzję o zmianie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP. Po dokładnej analizie rynku dostawców ERP wybrano rozwiązanie firmy IFS. O wyborze zdecydowały m.in. takie czynniki, jak wysoki stopień dopasowania wersji standardowej systemu IFS Applications do oczekiwań firmy oraz jego elastyczność zapewniająca dostosowanie systemu do zmieniających się warunków biznesowych w ramach standardowo wbudowanej funkcjonalności. Wdrożeniem systemu IFS Applications objęto takie obszary działalności firmy, jak produkcja, zarządzanie projektami, zarządzanie dokumentacją, gospodarka remontowa, zarządzanie relacjami z klientami, sprzedaż i serwis, finanse, zasoby ludzkie oraz płace.
– Ogromną rolę odgrywa system w obszarach zarządzania produkcją i projektami, w których firma do czasu wdrożenia IFS Applications odczuwała ogromny niedosyt. Zaawansowane planowanie produkcji i projektów wsparte systemem stało się faktem, a dane zgromadzone w tych procesach umożliwiają nam lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów i naszego potencjału – powiedział Mariusz Czarnecki, Dyrektor ds. IT w PREVAC.
– Firmy działające w środowisku produkcji mieszanej mają często problem z wyborem jednego pakietu oprogramowania biznesowego, który będzie w stanie spełnić wszystkie zróżnicowane wymagania. Cieszymy się, że IFS Applications zapewnia firmie PREVAC sp. z o.o. pełne wsparcie zarządzania złożoną produkcją i projektami – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
Firmę PREVAC założył dr Andreas Glenz w 1996 r. w Rogowie na Górnym Śląsku. Dziś jest ona wiodącym na świecie producentem aparatury naukowo-badawczej wykorzystywanej do badań w warunkach wysokiej (HV) i ultra-wysokiej (UHV) próżni. PREVAC zatrudnia wysoko kwalifikowaną kadrę ponad 150 specjalistów, z których 38 to rozwojowcy, konstruktorzy, technolodzy produkcji i programiści. Innowacyjne urządzenia PREVAC, wytwarzane w modelu produkcji na zamówienie, znalazły zastosowanie w instytucjach naukowo-badawczych m.in. na terenie Anglii, Australii, Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Japonii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, RPA, Szwecji, USA i Włoch. Firma świadczy również usługi w zakresie projektowania systemów i komponentów próżniowych, badań, serwisu i szkoleń.