Zdarza się, że w zakładzie dokonywany jest demontaż sprzętu w celu przeprowadzenia rutynowych działań konserwacyjnych, po czym okazuje się, że nie było to konieczne. Takich kosztownych działań można uniknąć dzięki wdrożeniu konserwacji predykcyjnej (predictive maintenance – PdM).
Jak idea Przemysłu 4.0 wpłynie na instalację elektryczną w zakładach przemysłowych?
Z ideą Przemysłu 4.0 nieodzownie łączy się pojęcie „integracji”, oznaczające wzajemne połączenie i wymianę informacji między urządzeniami na niespotykaną dotychczas skalę. Czy czwarta rewolucja przemysłowa okaże się także rewolucją dla systemów okablowania maszyn i urządzeń?
Jak zapobiegać występowaniu uderzeń hydraulicznych
Lepsze zrozumienie zjawiska uderzenia hydraulicznego może pomóc kierownictwu zakładów w podjęciu decyzji o wdrożeniu koniecznych zmian w celu wyeliminowania tego groźnego zjawiska, a dzięki temu – w zapewnieniu bezpieczeństwa personelowi, zmniejszeniu kosztów utrzymania ruchu oraz skróceniu czasu przestojów.
W artykule wyjaśniono, w jaki sposób projektanci i instalatorzy instalacji elektrycznych mogą się zabezpieczyć przed wszelkimi ich awariami, w tym spięciami, przeciążeniami, prądami upływu i ukrytymi błędami łuku elektrycznego – przy zachowaniu najnowszego ustawodawstwa europejskiego – dzięki wprowadzeniu ochrony typu „wszystko w jednym”.
Minimalizowanie kosztów sprężonego powietrza w aplikacjach przemysłowych
Sprężone powietrze jest niezbędne w wielu zastosowaniach przemysłowych, jednak w przypadku występowania niezidentyfikowanych nieszczelności w instalacji może być bardzo kosztowne. Inwestując nieco czasu i pracy w analizę czy audyt systemu sprężonego powietrza, można znaleźć jego nieefektywne elementy. Ich naprawa sprawi, że koszty generowane przez system zostaną znacznie obniżone.