ABB kupuje Insert Key Solutions

  Koncern ABB zdecydował się na zakup Insert Key Solutions (IKS), prywatnego dostawcy specjalistycznego oprogramowania, dodając rozwiązania oferowane przez IKS do portfolio niedawno nabytej firmy Ventyx. Ten ruch pozwoli na stworzenie kompleksowego zestawu rozwiązań z zakresu zarządzania środkami trwałymi i pracą, optymalizacji pracy i niezawodności urządzeń.

  Zlokalizowana w Chadds Ford, w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych firma IKS specjalizuje się w dostawach oprogramowania do doskonalenia procesów, podnoszenia niezawodności urządzeń i wydajności operacyjnej elektrowni oraz sieci transmisyjnych i dystrybucyjnych. Firma może się pochwalić szeroką bazą klientów w obszarze energetyki cieplnej i jądrowej. Zatrudnia 50 pracowników.

  “Insert Key Solutions dostarcza niezwykle komplementarną ofertę do naszych rozwiązań dla przemysłu energetycznego,” powiedział Jens Birgersson, szef biznesu Zarządzania Sieciami, będącego częścią dywizji Systemów Energetyki w Grupie ABB. “To znacząco wzmacnia nasze rozwiązania oparte na oprogramowaniu, optymalizujące niezawodność urządzeń i usługi utrzymania ruchu w przemysłach kapitałochłonnych.”

  „Cieszymy się, że dołączymy do zespołów Ventyx i ABB. Wnosimy nie tylko komplementarne rozwiązania, ale również takie samo przywiązanie do jakości wykonywanej pracy i koncentrację na kliencie,” powiedział Evan Niemkiewicz, prezes Insert Key Solutions. “To połączenie umożliwi wzmocnienie naszej infrastruktury i poprawę cyklów życia produktów, a także zaoferowanie naszych rozwiązań szerszemu gronu odbiorców, zarówno w sensie branż przemysłu, jak i w sensie geograficznym. Jestem przekonany, że jest to najlepsza droga, zarówno dla naszych klientów, jak i dla naszej firmy.”

  ABB planuje pozostawić załogę IKS, a zarządowi IKS powierzyć kluczowe role w ramach zespołu Ventyx odpowiedzialnego za Asset Suite, eSOMS (oprogramowanie do zarządzaniami zasobami i operacjami) i rozwiązania IKS.

  Ventyx, firma należąca do ABB (www.ventyx.com), dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw, dane dla rynków energetycznych, które umożliwiają firmom energetycznym i komunikacyjnym, a także innym organizacjom kapitałochłonnym optymalizację wydajności operacyjnej i produktywności.