Neo Plus Technology zainwestuje w gminie Tułowice

  Spółka z kapitałem koreańskim Neo Plus Technology zainwestuje co najmniej 34,5 mln zł na terenie podstrefy Tułowice (Opolskie) Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

  Zarząd SSE Starachowice poinformował, że w poniedziałek udzielił spółce zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

  Neo Plus Technology sp. z o.o. planuje uruchomienie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i metalowych oraz świadczenie usług montażu obwodów drukowanych, a także obróbki mechanicznej, termicznej i powierzchniowej, głównie na potrzeby branży RTV, elektrotechnicznej i motoryzacyjnej. Działalność prowadzona będzie w podstrefie Tułowice, w gminie Tułowice w powiecie opolskim.

  W zezwoleniu określono, że spółka zainwestuje do końca 2015 roku co najmniej 34,5 mln zł, a do końca 2011 roku zatrudni co najmniej 150 nowych pracowników i utrzyma zatrudnienia na tym poziomie do końca 2014 roku.

  W roku 2010 w obszarze SSE Starachowice wydano pięć zezwoleń na łączną kwotę inwestycji 117,5 mln zł. Mają one przynieść 253 nowe miejsca pracy.

  SSE Starachowice obejmuje swoim zasięgiem prawie 600 ha na terenie województw świętokrzyskiego, mazowieckiego, opolskiego, łódzkiego i lubelskiego.