ABM Greiffenberger rozpoczął rekrutację 120 pracowników

  Niemiecka firma ABM Greiffenberger, wytwarzająca elektryczne systemy napędowe, rozpoczęła rekrutację pracowników do swojego nowego zakładu w Lublinie, który ma ruszyć pod koniec tego roku. Firma chce zatrudnić w sumie około 120 osób.

  Jeszcze w tym roku zatrudnionych będzie 70 pracowników – poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor wykonawczy ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH Robert Lackermeier.

  Zakład potrzebuje pracowników – zarówno mężczyzn, jak i kobiet – do pracy przy produkcji i montażu, a także m.in. do działów: jakości, informatycznego, handlowego oraz księgowości. Na początku przyszłego roku załoga ma powiększyć się do około 120 osób. „To będą pełne etaty, na czas nieokreślony” – zapewnił.

  Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślił, że nowy inwestor to sukces polityki władz samorządowych w przyciąganiu do miasta firm produkcyjnych. Przypomniał, że niedawno zakład w Lublinie otworzył Ursus, który wytwarza tu ciągniki, a planuje uruchomienie produkcji trolejbusów i autobusów.

  „ABM jest ważnym partnerem. Otrzymaliśmy deklaracje współpracy tej firmy z Politechniką Lubelską, z zapleczem naukowym, co dla nas jest istotne, ponieważ na przyszłość chcemy w maksymalnym stopniu wiązać uczelnie z biznesem. Jest to korzystne dla obydwu stron” – podkreślił Żuk.

  Jak podał Lackermeier, wartość inwestycji ABM Greiffenberger w Lublinie wynosi ponad 4 mln euro. Spółka wynajęła hale produkcyjne i pomieszczenia administracyjne w kompleksie Wikana Business Park na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zakład będzie wytwarzał podzespoły do silników oraz prowadził kompletny montaż zintegrowanych układów napędowych m.in. do wózków widłowych, dźwigów i podnośników oraz urządzeń do wytwarzania energii z biomasy dla odbiorców na całym świecie. Produkcja ma rozpocząć się w listopadzie tego roku.

  Roczne obroty ABM Greiffenberger sięgają 100 mln euro. Spółka wytwarza rocznie około 300 tys. silników; zatrudnia na całym świecie około 700 pracowników. Posiada spółki-córki w Europie, Ameryce Północnej i Azji oraz przedstawicielstwa we wszystkich najważniejszych krajach przemysłowych.

  ABM Greiffenberger należy do rodzinnego holdingu Greiffenberger AG, notowanego na giełdzie we Frankfurcie.