Air Products zbuduje zakład w Rosji

    Air Products, producent i dostawca gazów technicznych i specjalistycznych produktów chemicznych, podpisał kontrakt z Voronezhsintezkauchuk, wiodącą firmą petrochemiczną w Rosji. Umowa obejmuje budowę i obsługę zakładu rozdziału powietrza (ASU) wytwarzającego gazy techniczne. Kontrakt będzie obowiązywał 15 lat od momentu uruchomienia instalacji w 2012 r.

    Na mocy zawartej umowy Air Products zbuduje na terenie należącym do fabryki Voronezhsintezkauchuk i będzie obsługiwać zakład rozdziału powietrza (ASU). Instalacja zlokalizowana obok zakładu klienta umożliwia produkowanie na miejscu odpowiednich ilości gazów technicznych niezbędnych w procesach produkcyjnych klienta, co zapewnia stabilność zaopatrzenia i płynność produkcji.

    Firma Air Products będzie właścicielem wybudowanej instalacji, w której będą produkowane gazowy azot i suche sprężone powietrze. Zdolność produkcyjna zakładu rozdziału powietrza (ASU) w momencie jej uruchomienia będzie wynosiła do 3 000 m³ gazowego azotu na godzinę oraz do 16 000 m³ suchego sprężonego powietrza na godzinę. Dostarczany przez Air Products azot będzie wykorzystywany w fabryce firmy Voronezhsintezkauchuk w procesie produkcji gumy do wytwarzania opon, natomiast drugi z produkowanych przez instalację gazów – suche skompresowane powietrze, jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w fabryce.

    Oprócz produkowania gazów technicznych dla fabryki Voronezhsintezkauchuk, firma Air Products będzie również dostarczać gazy w postaci ciekłej na potrzeby rosyjskiego rynku.

    Air Products jest obecny w Rosji od lat 90-tych. Obecnie Air Products oferuje na rynku rosyjskim możliwość produkowania gazów na miejscu u klienta, gamę gazów ciekłych i sprężonych, sprzęt oraz produkty chemiczne.