Athlonix 22DCP, ekonomiczny silnik szczotkowy DC, zapewnia wydajność pod względem prędkości i momentu

Firma Protescap przedstawia kolejną generację silników DC Athlonix™ o dużej gęstości mocy. Produkty Athlonix DCP to optymalne rozwiązanie pod względem relacji ceny do wydajności, które idealnie nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Nowe silniki 22DCP o średnicy 22mm charakteryzują się wydajną energetycznie bezrdzeniową konstrukcją z zoptymalizowanym obwodem magnetycznym i samonośną cewką, co zapewnia maksymalną gęstość mocy i wytrzymałość w trakcie eksploatacji silnika.

Silniki Athlonix 22DCP są dostępne w 2 wariantach- z system komutacji z metali szlachetnych oraz z komutacją grafitowa i magnesem AlNiCo. Unikatowa konstrukcja sprężyn szczotek węglowych o stałej sile docisku zapewnia spójną wydajność. Dostępną opcję stanowi cewka REE( o ograniczonym wpływie elektroerozji), co zapewnia wydłużenie żywotności silnika.

Dzięki maksymalnemu ciągłemu momentowi obrotowemu do 6,6 mNm i wyższemu momentowi utyku niż w porównywalnych silnikach, napędy Athlonix 22DCP idealnie nadają się do użytkowania w aplikacjach takich jak pompy medyczne I przemysłowe, analizatory gazów oraz urządzenia bezpieczeństwa, kontroli dostępowe i elektronarzędzia.

“Silniki Athlonix są napędzane przez zastrzeżoną samonośną cewkę, która zapewnia maksymalną wartość strumienia magnetycznego i amperozwojów dla danej średnicy”, mówi Sunil Kumar, menedżer linii produktowej silników DC w firmie Portescap. “ Dla kontrastu należy podkreślić, że typowe cewki samonośne charakteryzują się nieodłącznym ograniczeniem wartości amperozwojów, co negatywnie wpływa na gęstość strumienia magnetycznego w obwodzie, a to z kolei ogranicza moc i wytrzymałość silnika”

Standaryzacja komponentów i modułowość konstrukcji zapewnia szybką możliwość indywidualizacji produktów w różnorodnych aplikacjach. Standardowe konfiguracje są dostarczane w ciągu maksymalnie tygodnia. Silniki Athlonix są kompatybilne z enkoderami i przekładniami o różnych wielkościach oraz przełożeniach i są także dostępne przez konfigurator online MotionCompass. Napędy są produkowane w fabryce posiadającej certyfikat ISO i są zgodne ze standardem RoHS.