Produkty NSK debiutują na targach Agritechnica 2015

Goście odwiedzający targi Agritechnica 2015, które odbędą się w Hanowerze w dniach 10-14 listopada br. będą świadkami debiutu łożysk tocznych NSK przeznaczonych specjalnie dla sektora rolniczego. Najważniejszym elementem wystawy firmy NSK będą produkty 'Agri Disc Hubs’– gotowe do instalacji zespoły łożyskowe przeznaczone do użytkowania w maszynach uprawowych, takich jak kompaktowe brony talerzowe, siewniki rzędowe oraz sprzęt do uprawy pasowej.

Rozwiązanie Agri Disc Hubs wykorzystuje dwurzędowe skośne łożyska kulkowe, które są w stanie przenosić bardzo wysokie obciążenia promieniowe i osiowe. Za pomocą kołnierzy można je w łatwy sposób mocować bezpośrednio np. do bron talerzowych. Solidna konstrukcja Agri Disc Hubs to jedna z głównych cech tych innowacyjnych zespołów łożyskowych, które zaprojektowano do pracy w trudnych warunkach. Nagłe obciążenia udarowe powodowane przez kamienie w glebie generują wysokie obciążenia osiowe ze względu na kąt, pod jakim sprzęt uprawowy jest umieszczony w stosunku do kierunku ruchu. Co więcej, materiał ścierny taki jak pył oraz korozja spowodowana obecnością wody i nawozów są znanymi przyczynami problemów w przypadku stosowania standardowych łożysk. Niemniej jednak rozwiązanie Agri Disc Hubs oferuje wyjątkowo długi okres użytkowania bez konieczności konserwacji, nawet gdy jest wystawione na działanie silnych naprężeń mechanicznych spotykanych w aplikacjach rolniczych.

Jedną z innowacji konstrukcyjnych poprawiających wydajność rozwiązania Agri Disc Hubs jest bardzo efektywny system uszczelnień kasetowych, który zabezpiecza przed wnikaniem pyłu ściernego i wilgoci do wnętrza łożyska, nawet jeśli maszyny czy osprzęt mają kontakt z takimi substancjami jak obornik lub są czyszczone strumieniami wody pod wysokim ciśnieniem. Należy również podkreślić, że z tych łożysk smar nie może wycieknąć lub rozlać się na glebę, jak również łożyska te nie wymagają uzupełniania środka smarowego.

Produkty Agri Disk Hubs są wytwarzane w fabryce NSK Neuweg w Munderkingen niedaleko Ulm. Początki fabryki są datowane na 1954 r., gdy została założona przez uznanego producenta sprzętu rolniczego. Fabryka została przejęta przez firmę NSK w 1990 r. Dzięki 60-ciu latom doświadczeń w produkcji łożysk tocznych dla sprzętu rolniczego, ten nowoczesny i bardzo elastyczny zakład może również produkować małe partie zmodyfikowanych lub indywidualnie zamawianych jednostek zgodnie z wymaganiami klientów.

Szerokie portfolio produktów Agri Disc Hubs dla średnic talerzy bron od 400 do 800 mm będzie najważniejszym rozwiązaniem prezentowanym przez firmę NSK na stoisku C44 w hali 17 podczas targów Agritechnica 2015. Na stoisku będą eksponowane również inne typy łożysk opracowane dla i z udziałem renomowanych producentów sprzętu rolniczego. Należą do nich gotowe do montażu łożyska kół pasowych dla sieczkarni polowych, łożyska czteropunktowe dla siewników rzędowych oraz łożyska do kół, będące dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi charakteryzującymi się zwiększoną szerokością, które idealnie nadają się do użytku w różnych rolkach i wałach maszyn uprawowych.

Firma NSK na targach Agritechnica 2015: hala 17, stoisko C 44