Audi uruchamia Centrum Nowoczesnych Technologii

  Audi AG umacnia swą obecność w regionie Ingolstadt. Kilka dni temu, po dwuletniej budowie, uruchomiono oficjalnie Centrum Nowoczesnych Technologii Audi w Neuburgu.

  Na powierzchni 46 ha znajduje się Centrum Kompetencyjne Sportów Motorowych wraz z Audi Sport customer racing, Audi driving experience center oraz kilka wydziałów Biura Rozwoju Technicznego. W odległości ok. 20 km od głównej siedziby koncernu w Ingolstadt, wkrótce znajdzie pracę ok. 460 osób. Wartość inwestycji to kilkadziesiąt milionów euro.

  Szef Audi Rupert Stadler stwierdził: – Centrum w Neuburgu to dalsze powiększanie rodziny Audi. Wraz z naszymi partnerami stworzyliśmy tu 460 miejsc pracy. Fabryki w tym regionie to kręgosłup naszego koncernu. W samej tylko Górnej Bawarii pracuje obecnie ponad połowa z wszystkich 76 678 pracowników Audi.

  Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego uważa Audi Neuburg za filię o strategicznym znaczeniu dla światowego rozwoju sieci czterech pierścieni: – Tutaj tworzymy i produkujemy najwyższej mocy samochody wyścigowe. Ścisła, bardzo efektywna współpraca między działem Audi zajmującym się konstruowaniem silników wyścigowych w Neckarsulm i Audi Sport w Neuburgu jest wzorcowym przykładem tego, jak powstaje „przewaga dzięki technice”.

  Centrum Kompetencyjne Sportów Motorowych to nowa siedziba Audi Sport. Kompleks budynków o łącznej długości 300 m i szerokości 100 m obejmuje warsztat, budynek kontroli, halę magazynowo-logistyczną oraz reprezentacyjny budynek główny z biurami technicznymi. Wielofunkcyjne budynki zaprojektowano tak, by ciągi komunikacyjne były jak najkrótsze. Przy takim założeniu, biura techniczne znajdują się na tym samym piętrze co warsztaty. Tutaj Audi Sport pracuje nad najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi dla pojazdów wyścigowych oraz nad ich adaptacją do ewentualnego zastosowania w produktach seryjnych. Audi Neuburg to punkt styku z wydziałem Audi Sport, zajmującym się konstruowaniem jednostek napędowych w zakładach w Neckarsulm. Tam inżynierowie Audi konstruują i montują silniki wyścigowe. Są one następnie sprawdzane w prawie identycznych z rzeczywistymi warunkach, na nowoczesnych stanowiskach testowych w Neuburgu. Testowanie całych pojazdów wyścigowych odbywa się m.in. na 3,4 km torze w Neuburgu. Począwszy od końca października, Audi Sport będzie z Neuburga organizować i koordynować starty fabrycznych załóg Audi w wyścigach DTM i World Endurance Championship (WEC) na całym świecie, w tym w legendarnym wyścigu 24 h w Le Mans. Rocznie to 20 imprez w 12 krajach.

  Od maja br., Audi driving experience center organizuje imprezy dla klientów. Znaleźć tam można m.in. matę poślizgową o powierzchni 30 tys. m2, tor treningowy i teren do ćwiczenia jazdy terenowej. W głównym budynku znajdują się powierzchnie wystawiennicze wyposażone w technikę konferencyjną.

  Na terenie Audi Neuburg Biuro Rozwoju Technicznego organizować będzie jazdy testowe pojazdów demonstracyjnych i badać m. in. najnowszej generacji systemy wsparcia kierowcy i systemy wideo.

  Do wiosny 2015 do Neuburga przeprowadzi się też Audi Sport customer racing. Twórcy wyczynowego Audi R8 LMS ultra z tego miejsca czuwać będą nad udziałem zespołów zewnętrznych startujących tym właśnie modelem w wyścigach serii GT.

  źródło: Audi