B&R odnotowuje dwucyfrowy wzrost. Konferencja na targach w Hanowerze

Firma B&R, lider automatyzacji nadal wyprzedza konkurencję pod względem wzrostu rynkowego. To największe w tej chwili prywatne przedsiębiorstwo w dziedzinie automatyki przemysłowej i monitoringu. B&R w 2015 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży o wartości 535 milionów euro, uzyskując imponujący wzrost o 10 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

– Dzięki temu znacznie wyprzedzamy tempo rozwoju rynku automatyki, które według ZVEI (Zentralverband Elektrotechnik und Elektronikindustrie, stowarzyszenia niemieckich producentów urządzeń elektrycznych i elektronicznych) wynosi trzy do czterech procentpowiedział Dyrektor Generalny Peter Gucher podczas konferencji prasowej B&R na targach w Hanowerze. – Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym na świecie prywatnym przedsiębiorstwem w dziedzinie automatyki przemysłowej i monitoringu.

Nadal rośnie też liczba osób zatrudnionych w B&R. Pod koniec 2015 roku firma B&R zatrudniała łącznie 2820 pracowników na całym świecie – o 170 więcej niż w roku poprzednim. – Zainwestowaliśmy znaczne sumy w rozwój naszej sieci handlowej, szczególnie w USA – podkreślił Gucher.

B&R prowadzi działalność w kraju partnerskim tegorocznych targów w Hanowerze od 1987 roku. W chwili obecnej firma ma sieć 25 biur w całym kraju. USA przyczyniły się do stałego wzrostu sprzedaży B&R na przestrzeni lat, a aktualnie generują 16 proc. łącznych przychodów firmy.

Wzrost przychodów ze sprzedaży w kolejnych latach

Rozwój segmentu sterowania procesem

– Poza tym, że wchodzimy na nowe geograficznie rynki – dodaje Gucher – docieramy również do nowych segmentów rynkowych. Od ostatnich kilku miesięcy firma B&R wdraża swój system kontroli procesu APROL w Azji i Europie. – Po latach ciągłego budowania zespołu ekspertów ds. automatyzacji procesów i fabryk znaleźliśmy się w doskonałym położeniu, aby zrobić duże postępy w tej dziedzinie.

Inteligentny system przenośników napędzany silnikami liniowymi

B&R od dawna jest pionierem nowych trendów w technologii automatyzacji. Poza opracowanym nowatorskim sieciowym HMI – mapp View – na targach w Hanowerze firma B&R przedstawiła również niezwykle elastyczny system inteligentnych przenośników oparty na technologii silników liniowych, który w przyszłości będzie odgrywał kluczową rolę w inteligentnych rozwiązaniach dla produkcji.

– Technologia ta oznacza ogromny postęp w elastyczności logistyki transportu bliskiego – wyjaśnia Gucher. – W porównaniu z tradycyjnym systemem przenośników łańcuchowych i taśmowych nasze rozwiązanie zupełnie na nowo podchodzi do transportu produktów w zakładzie.

Korzyści dla klientów będą obejmowały zwiększenie tempa produkcji, zwiększenie wydajności produkcji, większą elastyczność i niższe koszty utrzymania – dzięki dążeniu B&R do zapewnienia naprawdę przemysłowej jakości konstrukcji.

Autor: B&R