Bedzie druga fabryka Goodrich w Polsce

    Bazując na sukcesie krośnieńskiej fabryki podwozi, Goodrich zaczyna prace nad drugą fabryką w Polskiej Dolinie Lotniczej.

    Firma Goodrich rozpoczęła przygotowywanie nowego 13-akrowego terenu budowy w Rzeszowie. Teren nabyty w 2008 r., usytuowany jest w wygodnym sąsiedztwie rzeszowskiego międzynarodowego lotniska, w samym sercu Polskiej Doliny Lotniczej.

    Goodrich buduje swoją nową inwestycję w miejscu, z którego początkowo będzie wspierać działania firmy w zakresie produkcji podwozi samolotowych w już istniejących obiektach a w przyszłości przyczyni się do rozwoju również innych inicjatyw firmy. Inwestycja kosztować będzie ponad 50 milionów dolarów a fabryka zatrudniać będzie około 250 osób. Produkcja powinna zostać uruchomiona w drugim kwartale 2012 roku.

    Nowa fabryka będzie już drugą inwestycją firmy w Polsce. Pierwszy zakład Goodrich znajduje się w Krośnie, gdzie produkowane i składane są części do podwozi samolotowych zarówno dla armii, jak i klientów korporacyjnych np. Airbus, Boeing, Gulfstream czy Lockheed Martin. Założona w formie joint venture 15 lat temu, od 2001 krośnieńska fabryka w całości należy do firmy Goodrich i zatrudnia ponad 400 osób.