Będzie nowe centrum logistyczne Grupy Volkswagen w Komornikach

  Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche i Volkswagen Samochody Użytkowe, podpisał umowę dotyczącą budowy nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 30 tys. m2. Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja w Wielkopolsce i siódma w Polsce.

  Volkswagen Group Polska to dzisiaj największa grupa motoryzacyjna w Polsce, blisko co czwarty nowy samochód sprzedany w Polsce pochodzi z tej grupy. Liczba zarejestrowanych samochodów osobowych marek dostarczanych na rynek przez Volkswagen Group Polska w okresie

  Od stycznia do listopada br. zarejestrowano w Polsce: Volkswagen – 23 597 szt., Audi – 5 010 szt., Seat – 1 640 szt., Skoda – 33 411 szt. i Porsche- 389 szt.

  – Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6.000 mkw co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego, mówi Ralf Jochen Berckhan, prezes VW Group Polska.

  Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia. Stanislav Pekar, dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej w VW Group Polska wyjaśnia: – Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dealera w dniu, w którym ją zleca.

  Piotr Cegieła, dyrektor logistyki w Volkswagen Group Polska podkreśla: – Nowy magazyn odznaczać się będzie wysokim stopniem automatyzacji w zakresie rozwiązań dla transportu wewnątrzmagazynowego oraz składowania. Wśród nowoczesnego wyposażenia wyróżnić możemy m.in. przenośniki rolkowe czy regały automatyczne. Nowa infrastruktura znacznie podwyższy komfort pracy, również w kontekście dostępnego zaplecza socjalnego. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  W trosce o środowisko naturalne nowe centrum zostanie wybudowane w oparciu o rozwiązania technologiczne gwarantujące m.in.: duży dopływ naturalnego oświetlenia dziennego (okna będą stanowić 4% powierzchni dachu i 13% powierzchni ścian), zachowanie temperatury 17 st. C w obiekcie dzięki rozwiązaniom izolacyjnym. Deweloper zobowiązany jest dostarczyć budynek zgodny z certyfikacją BREEAM świadczącą o najwyższych standardach ekologicznych.

  Umowa została podpisana z firmą Segro, która specjalizuje się w budowie centrów logistycznych na terenie Europy. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.

  Nowy obiekt zostanie wybudowany w miejscowości Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania.

  Uruchomienie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2015 r. W przyszłości VW Group Polska planuje także rozbudowę nowego centrum logistycznego.

  źródło: VW Group Polska