Belgijski koncern zbuduje w Polsce fabrykę katalizatorów

    Na początku 2016 r. w miejscowości Nowa Ruda rozpocznie działalność fabryka samochodowych katalizatorów koncernu Umicore.

    W zakład w Nowej Rudzie Umicore zainwestuje 40 mln euro i pracę w fabryce dostanie początkowo 80 osób. Budowa fabryki zacznie się w lipcu i ma się zakończyć na początku 2016 r. Umicore zapowiada, że w Nowej Rudzie zainstaluje dwie linie do produkcji katalizatorów do samochodów osobowych i ciężarowych wyposażone w sprzęt najnowszej generacji.

    To pierwsza w Polsce fabryka katalizatorów belgijskiego koncernu, który obecnie ma takie zakłady w Niemczech, we Francji i w Szwecji. Inwestycję u nas Umicore tłumaczy wzrostem zapotrzebowania na katalizatory wśród swoich klientów w Europie.

    Umicore działa w branży surowcowej i recyklingowej, a w biznes związany z produkcją katalizatorów koncern wszedł przed dekadą, przejmując spółkę produkującą katalizatory od niemieckiej firmy Degussa. W zeszłym roku obroty grupy Umicore wyniosły 9,8 mld euro, a na całym świecie belgijski koncern zatrudnia 14 tys. ludzi.