Belimo Energy Valve™

Belimo Energy ValveTM to pojedyncze, wielofunkcyjne i łatwe do zainstalowania urządzenie, które składa się z 2-drogowego kulowego zaworu regulacyjnego, czujników temperatury i siłownika z wbudowanym regulatorem.

Właściciele i zarządcy budynków, a także instalatorzy natychmiast docenią zalety tego inteligentnego urządzenia:

  • możliwość szybkiego i niezawodnego projektowania, a także łatwe wykonywanie rozruchu,
  • oszczędność energii ze względu na automatyczną, ciągłą kompensację hydrauliczną,
  • zapewnianie prawidłowej ilości wody przy zmianach różnicy ciśnień oraz przy obciążeniach częściowych,
  • zapewnienie optymalnej pracy wymienników ciepła dzięki funkcji Delta-T Manager.

Zawór Belimo Energy Valve™ współpracuje teraz z Chmurą Belimo, dzięki czemu użytkownik korzystając z indywidualnego konta, może mieć pełny dostęp do informacji o zużyciu energii w instalacji chłodniczej lub grzewczej – w dowolnej chwili i z każdego miejsca na świecie.

Rozwiązanie – teraz oparte na Chmurze Belimo

Belimo Energy Valve™ zalicza się do urządzeń wykorzystujących technologię IoT (Internet rzeczy) – jest inteligentnym zaworem z przepływem niezależnym od ciśnienia, połączonym z Chmurą Belimo. Jedyne w swoim rodzaju funkcje, takie jak Delta-T-Manager, czy możliwość bezpośredniego regulowania mocy, zapewniają przejrzystość danych, zwiększają efektywność energetyczną oraz pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Przejrzystość. Zintegrowany regulator oraz czujniki zapewniają dostęp do dokładnych danych o mocy i sprawności wymiennika ciepła. Dane zbierane dzięki monitorowaniu zużycia energii są wykorzystywane do kontrolowania i optymalizowania zużycia energii w instalacji w całym okresie eksploatacji.

Łączność. Połączenie z chmurą pozwala na optymalizowanie oraz monitorowanie zużycia energii oraz zapewnia dostęp do analiz umożliwiających podwyższenie jakości produktu oraz systemu. Udoskonalony interfejs komunikacyjny daje szersze możliwości integrowania z systemami wyższego poziomu wykorzystującymi protokoły Modbus RTU i TCP/IP, BACnet MS/TP, BACnet IP, szynę Belimo MP-Bus®, czy sygnały analogowe.

Energooszczędność. Funkcja Delta-T Manager pozwala zapobiec pracy instalacji przy zbyt małej różnicy temperatur na wymienniku ciepła. Dzięki temu można zwiększyć sprawność energetyczną instalacji, a tym samym obniżyć koszty eksploatacji. Regulacja mocy pozwala na kontrolowanie mocy oddawanej przez wymiennik ciepła w sposób niezależny od ciśnienia oraz temperatury.

Dostęp do danych przez cały okres użytkowania

Chmura Belimo zapewnia łatwy dostęp do wszystkich danych przez cały okres eksploatacji zaworu Belimo Energy ValveTM. Cała historia zaworu oraz jego parametry robocze są przechowywane w jednym miejscu. Baza danych on-line stanowi podstawę do optymalizowania pracy w przyszłości.

Optymalizacja różnicy temperatury oraz natężenia przepływu

Dostęp do usług on-line oferowanych przez Belimo daje użytkownikowi pewność, że urządzenia zawsze pracują z optymalnymi nastawami. Funkcje raportowania dostępne w Chmurze Belimo zapewniają pełny wgląd w bieżące oraz historyczne dane dotyczące pracy systemu, takie jak natężenia przepływu, zużycie energii, pobór prądu, czy różnice temperatury. Najważniejsze wskaźniki wydajności są przedstawiane na wykresach. Chmura Belimo tworzy przejrzysty raport wydajności, który można przesłać pocztą elektroniczną.

Pomoc techniczna realizowana w chmurze 

Połączenie z chmurą gwarantuje pomoc ekspertów Belimo. Analiza danych w chmurze zapewnia dostęp do nastaw różnicy temperatury, polecanych przez Belimo i gwarantujących energooszczędną pracę instalacji. Dzięki pomocy technicznej można łatwiej przeprowadzić rozruch zaworu Belimo Energy ValveTM oraz optymalizować jego nastawy w całym okresie eksploatacji. Doświadczeni technicy z firmy Belimo pomagają użytkownikom rozwiązywać różne problemy techniczne.

Aktualizacje oprogramowania

Aktualizacje on-line dostępne w Chmurze Belimo gwarantują zaś, że w zaworze Belimo Energy ValveTM zawsze jest zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania. Funkcja pobierania on-line sprawia, że aktualizowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.