Bezprzewodowe technologie w Barcelonie

  16 lutego w ramach Mobile World Congress w Barcelonie odbędzie się konferencja poświęcona najnowszym technologiom bezprzewodowym i bezdotykowym.

  W spotkaniu weźmie udział  m.in. 6 francuskich klastrow technologicznych. Impreza ta, zorganizowana po raz pierwszy, stworzy okazję do przedstawienia najważniejszych projektów badawczych zainteresowanym podmiotom: przedstawicielom międzynarodowych klastrów technologicznych, ważnym zleceniodawcom i innowacyjnym przedsiębiorstwom, poszukującym nowych rozwiązań.

  Konferencja organizowana przez Ubifrance (Francuską Agencję do spraw Międzynarodowego Rozwoju Przedsiębiorstw), obejmie wystąpienia ekspertów oraz imprezy towarzyszące poświęcone innowacjom, perspektywom rozwoju i współpracy w dziedzinie technologii bezprzewodowych i bezdotykowych. Francusko-hiszpańską współpracę w tym zakresie zaprezentuje PIMEC, hiszpańska organizacja branżowa zajmująca się wspieraniem międzynarodowej wymiany technologicznej oraz CTTC, Ośrodek Technologii i Telekomunikacji Katalonii.

  Klastrami technologicznymi, które wezmą udział w imprezie są :

  CAP DIGITAL PARIS REGION  www.capdigital.com

  SCS – Secured Communicating Solutions www.pole-scs.org

  ELOPSYS www.elopsys.com

  SYSTEM@TIC PARIS REGION www.systematic-paris-region.org

  IMAGES ET RESEAUX www.images-et-reseaux.com

  MINALOGIC www.minalogic.com

  Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej www.competitivite.gouv.fr