Brother prezentuje wytrzymałą drukarkę etykiet klasy przemysłowej: P-touch E550WSP

Brother wprowadza na rynek przemysłową drukarkę PT-E550WSP w zestawie z czterema taśmami umożliwiającymi użytkownikowi oznaczanie zgodne z regulacjami prawnymi w zakresie okablowania. Urządzenie jest dostępne od września w sklepach.

Brother P-touch E550WSP to drukarka etykiet klasy przemysłowej, która bardzo dobrze sprawdzi się w pracy instalatorów, elektryków oraz monterów sieci teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, jak również systemów audio-wideo i bezpieczeństwa. Skierowana jest do osób, które potrzebują niezawodnego narzędzia umożliwiającego profesjonalne drukowania etykiet.

Model P-touch E550WSP oferuje wysoką prędkość druku, wynoszącą do 30 mm/s oraz wygodną klawiaturę QWERTY. Posiada ponadto komfortową i wytrzymałą obudowę, wyposażoną w mocną, automatyczną gilotynę z funkcją nacinania i możliwością ustawienia pożądanej długości etykiet.

Urządzenie pozwala na szybkie i bezproblemowe drukowanie oznaczeń kabli, symboli elektrycznych czy logo firmy. Drukarka oferuje możliwość kompleksowego projektowania zindywidualizowanych etykiet lub wybrania wcześniej zaprojektowanych szablonów zapisanych w pamięci urządzenia dzięki czemu nie zachodzi konieczność tworzenia oznaczeń za każdym razem przed wydrukowaniem. Model umożliwia również importowanie plików i baz danych z programów Excel i Access.

P-touch E550WSP może być połączona drogą bezprzewodową z tabletami bądź smartfonami, z poziomu których można wykonywać edycję i druk etykiet. Model oferuje obsługę aplikacji Brother iPrint & Label oraz Mobile Cable Label Tool, umożliwiających wybieranie szablonów etykiet i dodawanie obrazów za urządzeń mobilnych. Z kolei aplikacja Mobile Transfer Express pozwala na wysyłanie plików bezpośrednio z poczty e-mail lub serwisu Dropbox do pamięci drukarki. Wszystkie aplikacje można bezpłatnie pobrać z witryn App Store lub Google Play.

Tym, co wyróżnia Brother P-touch E550WSP, są dołączone do drukarki specjalne taśmy umożliwiające użytkownikom dostosowanie się do regulacji prawnych w zakresie okablowania. Bez względu na rodzaj instalacji elektrycznej, pozwalają one na zachowanie zgodności indentyfikacyjnej 514.2 (identyfikacja okablowania w celach inspekcyjnych, testowych naprawczych albo wymiennych, 514.4 (wyraźna identyfikacja lub ochrona urządzeń) oraz 514.1 (identyfikacja rozdzielnic i aparatury sterowniczej oraz ostrzegawczej). Drukarka wyposażona jest w: taśmę do oznaczania kabli TZe-FX231, taśmę laminowaną do tablic rozdzielczych TZe-241, taśmę laminowaną TZe-251 oraz TZe-651 do ostrzegania. Szerokości taśmy TZe- FX231 wynosi 12 mm (8m z klejem), TZe-241— 18 mm (z klejem 8m), a TZe-251 oraz TZe-651 – 24 mm (z klejem 8m).

Laminowane taśmy TZe składają się z sześciu warstw, tworzących cienką i bardzo wytrzymałą etykietę. Znaki nanoszone są metodą termotransferu i umieszczane pomiędzy dwoma ochronnymi warstwami PET (folia poliestrowa). Takie rozwiązanie zabezpiecza je przed cieczami, tarciem, nieodpowiednią temperaturą, chemikaliami oraz światłem słonecznym. Przeprowadzone testy taśm dają gwarancję wysokiej jakości oraz dużej wytrzymałości. Z kolei nośniki – charakteryzujące się łatwą w odklejeniu warstwą zabezpieczającą oraz dobrą przyczepnością – podnoszą wygodę użytkowania.

Drukarka etykiet Brother P-touch E550WSP jest objęta 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów na www.brother.pl.