Komputery o podwyższonej szczelności u producenta siedzisk biurowych

Autoryzowany dystrybutor markowych komputerów przemysłowych IEI – firma JM elektronik Sp. z o.o. – dostarczyła 100 komputerów panelowych UPC V315 do firmy Profim, producenta siedzisk biurowych.

– Wymagania do sprzętu były bardzo wysokie, ze względu na panujące na liniach produkcyjnych trudne warunki, w tym wysoka temperatura i duże zapylenie. Zdecydowaliśmy się na komputery UPC V315 firmy IEI, z 15 calowymi ekranami dotykowymi i całkowicie szczelną obudową klasy IP65 – mówi Seweryn Data, Specjalista IT w firmie Profim.

Firma Profim to idealny przykład klienta poszukującego komputerów przemysłowych o podwyższonych parametrach szczelności, a przy tym komputerów spełniających odpowiednie wymagania jakościowe, w tym szybkiej pracy i wygodnego ekranu dotykowego. Na naszym rynku niewiele komputerów spełnia takie wymogi. Producent  – firma IEI Integration – wyróżnia się szerokim wyborem komputerów przemysłowych, a dodatkowo wysokim poziomem serwisu przed- i posprzedażowego.

Komputery umożliwią rozwój

Konieczność wdrożenia nowych komputerów przemysłowych na produkcję wymógł system informatyczny, jaki zdecydowała się wdrożyć firma Profim. Jest to bardzo częsty przypadek, że rozwój firmy nie może odbyć się bez niezbędnych inwestycji w sprzęt i oprogramowanie IT. Dlatego też JM elektronik, jako dystrybutor markowych rozwiązań sprzętowych, współpracuje z Integratorami systemów IT.

Komputery UPC V315 w firmie Profim obsługują cały system zarządzania produkcją i pozwalają operatorom na łatwą pracę z aplikacjami dzięki ekranowi dotykowemu, działającemu nawet w rękawiczkach ochronnych.

Inwestycje w park technologiczny to podstawa ciągłego rozwoju firmy – mówi Jarosław Szczap, Kierownik Działu Planowania Produkcji. – Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup 100 nowoczesnych komputerów panelowych do obsługi linii produkcyjnych. Pozwoli to na znaczące usprawnienie pracy operatorów dzięki ekranom dotykowym oraz zwiększenie niezawodności sprzętu działającego w trudnych warunkach pracy.

Wysokie wymagania

Ze względu na lokalizacje (hale produkcyjne), z których większość naraża komputery na kurz, brud , warunkiem koniecznym było zastosowanie komputera całkowicie szczelnego. Drugim ważnym wymogiem był czytnik RFID. Na rynku jest niewiele komputerów przemysłowych o szczelnej, metalowej obudowie, która umożliwia przenikanie fal radiowych. Seria UPC V315 posiada czytnik RFID, co pozwala operatorom na rejestrację szerokiego zestawu danych, od znaczników RFID i kodów kreskowych po obrazy.