Budowa grupy przynosi efekty

    O 70% wzrosły przychody spółek Grupy Ponar działających w segmencie hydrauliki siłowej w pierwszym kwartale 2008 r. Kolejne kwartały mają przynieść dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży.

    Spółki z Grupy Ponar specjalizujące się w hydraulice siłowej to: Ponar Wadowice, Ponar Lubań, Ponar Silesia oraz Hydromeca. W pierwszych trzech miesiącach roku wypracowały łącznie 21 mln zł przychodów, czyli o ponad 70% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. – Wzrost zrealizowany w I kwartale br. wynika z rosnącej sprzedaży Ponar Wadowice, co jest efektem rozpoczęcia seryjnych dostaw hydrauliki dla Grupy Famur oraz bardzo dobrych wyników osiągniętych przez spółki zależne – podkreśla Arkadiusz Śnieżko, prezes Ponar Wadowice.

    Przychody Ponaru Lubań zwiększyły się o ponad 60%, osiągając 2,5 mln zł. Głównym czynnikiem, który przyczynił się do dynamicznego wzrostu, było oddanie do użytku na przełomie 2007/2008 r. nowej hali produkcyjnej wyposażonej w najwyższej klasy japoński park maszynowy firmy Mori Seiki.

    Ponar Silesia w I kwartale 2008 r. osiągnęła przychody wynoszące prawie 2,3 mln zł. Należy pamiętać, że spółka rozpoczęła pełną działalność operacyjną na przełomie 2007/2008 roku i już w pierwszych miesiącach z sukcesem rozpoczęła realizacje zaawansowanych systemów hydraulicznych dla klientów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

    www.ponar-wadowice.pl