Cadbury zatrudnia

  Rozpoczęła się rekrutacja pracowników do powstającej w Skarbimierzu  fabryki czekolady koncernu Cadbury. Docelowo w zakładzie pracę znajdzie ok. 300 osób.

  Fabryka w Skarbimierzu to trzeci w koncernie zakład produkujący czekoladę w Polsce. W 1993 firma wybudowała fabrykę w podwrocławskich Bielanach, a w 1999 kupiła markę Wedel wraz z zakładem produkcyjnym w Warszawie.

  Budowę fabryki czekolady na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęto w 2007 roku. Dziś obiekt jest w stanie surowym zamkniętym – widoczna jest już cała konstrukcja, ściany i dach nowej fabryki. Trwają intensywne prace wykończeniowe wewnątrz fabryki i rozpoczęto podłączanie do niej mediów.

  W Skarbimierzu zaplanowano 3 linie produkcyjne, łączna powierzchnia użytkowa fabryki to 65 tys. metrów kwadratowych. Do postawienia konstrukcji użyto 4,5 tys. ton stali, a instalacja elektryczna to łącznie 130 km kabli. Całkowita powierzchnia inwestycji to 21 ha.

  Zakończenie budowy nowego obiektu zaplanowano na rok 2010. Pełną zdolność produkcyjną fabryka powinna osiągnąć w roku 2011. W Skarbimierzu produkowane będą batony czekoladowe, cała produkcja będzie przeznaczona na eksport.

  Fabryka czekolady w Skarbimierzu to druga inwestycja koncernu na Opolszczyźnie. W tym samym miejscu od 2008 roku działa już fabryka gumy do żucia. Produkowane w niej wyroby trafiają na rynki Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

  W ostatnich latach Cadbury zainwestowało w nowe fabryki czekolady w Polsce i renowację już istniejących kwotę rzędu 200 mln  euro. Trwa rozbudowa zakładu w Bielanach Wrocławskich i modernizacja warszawskiej fabryki Wedla. Łącznie we wszystkich fabrykach koncernu w Polsce pracuje ok. 1900 osób.