Cambium Networks wprowadza na rynek wąskopasmowe rozwiązanie bezprzewodowe na potrzeby przemysłowego internetu rzeczy

  Firma Cambium Networks™, wiodący globalny dostawca usług bezprzewodowych, wprowadziła dziś na rynek cnReach™, wąskopasmowe rozwiązanie radiowe pozwalające na niezawodne i bezpieczne transmisje na dalekie odległości, które są podstawą w przemysłowym internecie rzeczy (IIoT), zwłaszcza w branżach ropy i gazu, dostaw wody i prądu, na kolei, w transporcie i kopalniach. Bazując na ponad dekadzie inwestycji w technologie bezprzewodowe, firma Cambium Networks jest obecnie w stanie zapewnić klientom licencjonowane rozwiązania wąskopasmowe, które idealnie sprawdzają się w łączeniu czujników na obrzeżach sieci z dostępem do prywatnych lub umieszczonych w chmurze centrów danych. Firma konsekwentnie rozwija możliwości komunikacji międzysieciowej typu Point-to-Point (PTP) i Point-to-Multipoint (PMP) oraz rozwiązania sieciowe WiFi w celu zapewnienia niezawodnych i niedrogich połączeń z zasięgiem od 2 metrów do 245 kilometrów.

  „Wąskopasmowa łączność cnReach jest poszerzeniem infrastruktury komunikacyjnej i połączeń międzysieciowych, więc teraz mamy możliwość zarządzania całą siecią IIoT od początku do końca – powiedział Mike Mitchell, prezes firmy Petro Communications. – Wymagamy niezawodnych połączeń w celu przetwarzania danych z czujników i przesyłania poleceń nawet w najbardziej odległe miejsca” – dodał prezes.

  „W celu wprowadzenia widoczności w czasie rzeczywistym oraz umożliwienia kontroli nad skomplikowanymi operacjami liderzy przemysłu potrzebują aplikacji, które są w stanie odpowiednio gromadzić i pobierać dane z obrzeży sieci, a także zapewniać możliwości analizy i kontroli, a następnie transportu dużych ilości informacji do prywatnych lub umieszczonych w chmurze centrów danych – powiedział Atul Bhatnagar, prezes i główny dyrektor wykonawczy firmy Cambium Networks. – Z platformą cnReach oferujemy kompletne rozwiązanie pozwalające na transport danych z węzła do NOC, a platforma cnMaestro™pozwala na zarządzanie całą siecią na jednym ekranie” – dodał prezes.

  Rozwiązanie radiowe cnReach N500 uzupełnia zakres usług typu end-to-end o wytrzymałe, wąsko i szerokopasmowe rozwiązania. Dzięki temu operatorzy sieci mają dostęp do kompletnych, bezprzewodowych sieci, które pozwalają na wprowadzenie inicjatyw IIoT przez łączenie urządzeń najbardziej oddalonych od centrum operacyjnego. Produkt obsługuje operacje licencjonowane i nielicencjonowane w częstotliwościach 900 i 700 MHz, z większą liczbą częstotliwości planowaną w przyszłości oraz ułatwia przejście z sieci szeregowych na sieci IP z wbudowanymi możliwościami I/O.

  „Rozwiązanie cnReach pozwala operatorom infrastruktur komunalnych, petrochemicznych i innych niezbędnych operacji na pełne wykorzystanie wartości internetu rzeczy przez transformację danych zgromadzonych w czasie rzeczywistym w wartościową wiedzę i ważne kroki – powiedział Bruce Collins, dyrektor zarządzania produktem cnReach w Cambium Networks. – cnReach zapewnia bazową infrastrukturę komunikacyjną, która jest niezawodna i odporna, łączy czujniki i pozwala na kontrolę sieci na dużą skalę, co zapewnia niezbędne dane i funkcje kontroli konieczne do sprostania wymogom zgodności, poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia skuteczności” – dodał dyrektor.

  Główne funkcje cnReach:

  – oprogramowanie cnMaestro pozwalające na monitorowanie stanu całych sieci przesyłu danych z czujników i punktów kontrolnych;

  – licencjonowana częstotliwość 700 i 900 MHz, licencjonowana i nielicencjonowana w pojedynczym połączeniu radiowym, z obsługą dodatkowych częstotliwości w najbliższych miesiącach, włączywszy 100, 200 i 400 MHz;

  – bezpieczna komunikacja z szyfrowaniem AES 128/256-bit i ochrona hasłem;

  – wysoka niezawodność komunikacji z synchronizacją punktu dostępu i modulacją adaptacyjną;

  – pojedyncza i podwójna komunikacja radiowa z wydajnym przekaźnikiem oraz aplikacjami przechowywania i przekazywania;

  – rozbudowane możliwości I/O ułatwiające odejście od sieci seryjnych do sieci IP z wieloma portami szeregowymi, Ethernet oraz wbudowanymi analogowymi i cyfrowymi I/O;

  – zaawansowane planowanie sieci z wykorzystaniem LINKPlanner, bezpłatnym narzędziem do planowania pozwalającym projektantom sieci na przewidywanie zarówno pojemności, jak i dostępności sieci na wskroś wszystkich rozwiązań firmy Cambium.

  Do głównych funkcji platform zarządzającej cnMaestro należą:

  – otwarty w kierunku północnym interfejs API RESTful pozwala klientom na dostęp do infrastruktury historycznej i w czasie rzeczywistym oraz statystyk międzysieciowych z krawędzi sieci do centrum operacyjnego. Interfejsy umożliwiają zewnętrznym aplikacjom monitorowanie stanu urządzeń, częstotliwości radiowej oraz ruchu sieciowego;

  – alarm raportujący interfejs API Webhooks, który w bezpieczny sposób przesyła asynchroniczne alarmy i okresowe statystyki do skomplikowanych systemów przetwarzania wydarzeń i silników danych, wspomagając integrację z korporacyjnymi systemami zarządzania sieciowego oraz usługami powiadomień;

  – administracja lokalizacjami cnReach zapewniająca pełną widoczność, zarządzanie oraz dostępność komunikacji międzysieciowych, co sprawia, że dane i operacje IIoT są pewne i skuteczne.

  Mając na koncie lata doświadczenia w tworzeniu rozwiązań sieci prywatnych, od wysoce wydajnych komunikacji międzysieciowych mikrofalowych, przez monitorowanie wideo, dostęp zdalny, zastępowanie dzierżawionych linii, do WiFi i obecnie systemów kontroli i monitorowania SCADA firma Cambium Networks zapewnia pełną gamę rozwiązań IIoT dostępnych na jednym ekranie.

  System cnReach jest już dostępny u dystrybutorów Cambium Networks w Ameryce Północnej. Firma Cambium Networks poprowadzi webinarium na temat platformy cnReach 15 września o 9 rano czasu CDT.

  Źródło: Centrum Prasowe PAP