CENTAURUS 650

CENTAURUS 650

CENTAURUS 650 – oprawa przemysłowa LED IP65 typu „high-bay” ze źródłem światła LED Array. Całkowita moc oprawy (wraz z układem zasilającym) 400 W, strumień świetlny od 53200 lm (wersja CENTAURUS VHT 650W) do 65070 lm (wersja CENTAURUS 650C). Główne obszary zastosowań: duże lub bardzo wysokie hale przemysłowe, zakłady produkcyjne, gdzie wymagany jest wysoki poziom natężenia oświetlenia, oświetlenie dźwigów i suwnic, oświetlenie magazynów wysokiego składowania i centrów logistycznych (także w przemyśle spożywczym), oświetlenie hal sportowych, oświetlenie basenów (wersja odporna na oddziaływanie chloru). Opcjonalnie dodatkowa powłoka ochronna zwiększająca odporność na kwasy zasady i chemiczne środki czyszczące.

Korpus oprawy CENTAURUS wykonany jest z odpornego na korozję, odlewanego ciśnieniowo aluminium, malowany proszkowo na kolor RAL 9006. W korpusie oprawy wbudowany system DAS, który wyrównuje ciśnienie wewnątrz korpusu i zapobiega tworzeniu się skroplin. Oprawa wyposażona jest w system uszczelek NORKA wykonanych z silikonu/ syntetycznej gumy, odpornych na odkształcenia i starzenie się. Źródło światła: LED Array w temperaturze barwowej 3000 K lub 4000 K lub 5000 K (na życzenie dostępne również wersje 2700 K oraz 6500 K), wskaźnik oddawania barw Ra >80. Przezroczysta pokrywa ochronna wykonana z odpornego na pękanie poliwęglanu (IK 10) lub ze szkła bezpiecznego (IK 09). Wbudowany wewnętrzny aluminiowy odbłyśnik z adapterem dla pokrywy pryzmatycznej (DDP) do symetrycznie obrotowej redukcji olśnienia. Oprawa dostępna jest z różnymi rozsyłami światłości: średnim, wąskim, szerokim i skoncentrowanym. Wersja oprawy CENTAURUS z rozsyłem wąskim wyposażona jest w specjalnie dopasowany, jednopłytowy aluminiowy odbłyśnik MIRO-SILVER®, pokryty warstwą czystego srebra (współczynnik odbicia 98%).

Oprawa CENTAURUS jest gotowa do montażu i podłączenia elektrycznego. Wersja oprawy przeznaczona do pracy w temperaturze otoczenia od -35°C do +30°C posiada wbudowany, ściemnialny układ zasilający 1 – 10 V, odseparowany termicznie od źródła światła. Podłączenie elektryczne oprawy poprzez system szybkiego przyłączenia opraw LUCON® (bez użycia narzędzi). Wersja CENTAURUS VHT przeznaczona do pracy w temperaturze otoczenia od -35°C do +60°C, wyposażona jest w zewnętrzny układ zasilający w obudowie IP65 (lokowany poza obszarem wysokiej temperatury, maksymalnie 50 m). Zasilanie 230 – 240 V AC/DC. Dostępna również wersja odporna na temperaturę do +85°C (CENTAURUS 270).

Oprawa CENTAURUS może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz zgodnie ze stopniem ochrony IP 65. I klasa ochronności.

Montaż oprawy do sufitu poprzez uchylną ramę ze stali nierdzewnej lub w wersji zwieszanej z 4 śrubami oczkowymi. Opcjonalnie możliwy jest także montaż na słupie.

Producent: NORKA GmbH, Niemcy
Certyfikaty: CE, VDE, ENEC
Gwarancja producenta: 5 lat