Certyfikaty w prawdziwym świecie

Często zadajemy pytanie: co daje nam certyfikacja? Najlepszej odpowiedzi udzielą osoby, które już zdobyły certyfikat. Rozmawialiśmy z dwoma specjalistami pracującymi w dwóch różnych gałęziach przemysłu, aby dowiedzieć się, co dają im ich certyfikaty.

Keith Taylor jest szefem utrzymania ruchu w Noramco, Inc., Wilmington, Delaware. Posiada certyfikat ISA – Certified Industrial Maintenance Mechanic (CIMM) i zarządza zespołem specjalistów utrzymania ruchu. Noramco jest firmą z ugruntowaną pozycją i doświadczeniem w produkcji artykułów przeznaczonych do ochrony zdrowia.

– Największą zaletą programu CIMM jest zdolność udowodnienia, że technicy naprawdę posiadają kwalifikacje – twierdzi Taylor. – Możemy pokazać klientom, że nasza firma stawia na jakość dostarczanych usług.                     

Dale Lee dyrektor ds konwencji, edukacji i certyfikacji dla ISA

Greg Lehmann jest specjalistą konstruktorem pracującym dla Instrumentation and Control Systems w Washington Group International, Commerce City, Kolorado. Lehmann posiada certyfikat ISA – Certified Automation Professional (CAP). Jego firma sprzedaje systemy informatyczne oraz systemy i rozwiązania do zarządzania dla firm na całym świecie. 

Stawianie czoła wyzwaniom i wyszukiwanie właściwych rozwiązań

Każda firma, w każdej dziedzinie przemysłu musi sprostać pewnym wyzwaniom. Głównym wyzwaniem dla przemysłu wytwórczego jest zbliżający się moment odejścia na emeryturę pewnego pokolenia ludzi, którzy, jeśli nie przekażą swojej wiedzy, to ich następcy będą mieć braki w podstawach wykonywanej pracy. Jednocześnie globalne współzawodnictwo wymaga od nas stałego podnoszenia swych kompetencji i wydajności w pracy. Zatrudnianie przez firmy produkcyjne niewykwalifikowanych techników, mechaników lub automatyków nie jest praktyczne. Producenci potrzebują wykształconej kadry, która będzie wydajna już od pierwszego dnia zatrudnienia.

Bieżące i przewidywane trendy wskazują na to, że firmy chcą i muszą polegać na programach certyfikacji po to, aby wspierać długotrwałą edukację oraz po to, aby móc ustawić i ocenić wymagany poziom umiejętności obecnych i przyszłych pracowników. Uzyskanie certyfikatu przez pracownika jest dowodem jego kwalifikacji dla obecnego lub przyszłego pracodawcy.