CiTi One – nowy błyskawiczny wózek Still

Firma Still wzbogaciła swoją ofertę o wózek niskiego podnoszenia do dostaw w strefie miejskiej. Jego głównymi zaletami są: zwrotność, cicha praca oraz zdolność do pokonywania przeszkód.

Wózek CiTi One służy do transportu towarów o masie do 500 kg. Jego głównym zadaniem jest pomoc w wypakowaniu dostaw w centrach miast oraz miejscach użyteczności publicznej. Jego cichy sposób poruszania się, cieszy nie tylko operatora, ale również mieszkańców pobliskich domów. Ułatwia on rozładunek z pojazdów ciężarowych na chodnik, w rejonie ruchu pieszego, na rynkach, a także podczas targów. Pracuje „na wyższym” poziomie – co oznacza, że bez trudu pokonuje przeszkody takie jak wyboje czy krawężniki. Jego funkcjonalność ma zastosowanie także w transporcie wewnętrznym nawet na nierównym podłożu. Prędkość maksymalna wózka wynosi 6 km/h bez ładunku (4,5 km/h z ładunkiem), dlatego jest znacznie szybszy od tradycyjnych paleciaków.

Zwrotność, wygoda, bezpieczeństwo

Wózek jest przystosowany zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych, dzięki ergonomicznemu kształtowi dyszla. Joystick sterujący (przełącznik kulkowy) jest umieszczony na środku uchwytu co gwarantuje bezpieczeństwo operatora podczas podnoszenia, opuszczania, a także podczas przemieszczania. Bezpieczne manewrowanie na rampie jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi zatrzymania z funkcją nie pozwalającą na stoczenie pojazdu.

Zwarta budowa wózka sprawia, że jest on bardzo zwrotny i mieści się w każdym pojeździe dostawczym. Jest przy tym bardzo lekki, bo waży zaledwie 100 kg. Umożliwia to pokonywanie wzniesień do 8% nachylenia również z ładunkiem.

Specjalnie wyprofilowane koło napędowe umożliwia pokonanie progów i przejść do wysokości 70 mm, w zależności od stopnia załadunku. Koła nośne natomiast zostały osadzone w półksiężycowatym systemie podnoszącym w celu ułatwienia wsuwania wideł pod palety.

CiTi One jest przystosowany do pracy w bardzo niskich (do -15 st. C.) i bardzo wysokich temperaturach (do +50 st. C.). W zależności od miejsca użytkowania, Still proponuje łatwe do wymiany baterie w trzech rozmiarach. Zapewniają one efektywną eksploatację – czas jazdy przekracza dwie godziny na jednym ładowaniu.

Zamknięty w obudowie napęd jest zabezpieczony przed pyłem i wilgocią, dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Do obsługi wózka wymagane jest przeszkolenie operatora.

Wózek CiTi One – dane techniczne

  • Udźwig: do 500 kg
  • Masa własna wózka: 100 kg
  • Prędkość maksymalna z ładunkiem: 4,5 km/h
  • Prędkość maksymalna bez ładunku: 6 km/h
  • Napęd: 0,3 kW
  • Koło napędowe: 310 mm średnicy i 85 mm szerokości
  • Długość wideł: 1150 mm
  • Wymiar L2: 410 mm
  • Żywotność baterii: ponad dwugodzinna jazda (15 Ah)
  • Zakres temperatur użycia: od -15 do +50 stopni Celsjusza

www.still.pl