GANTER – Uniwersalny system mocowania czujników

Firma GANTER wprowadziła na rynek nową linię elementów konstrukcyjnych umożliwiających łatwe zamocowanie i regulację czujników, fotokomórek itp. System ten bazuje na profilach okrągłych i kwadratowych oraz zestandaryzowanych elementach łączących, dających możliwość tworzenia elastycznych układów mocowania i regulacji.

Precyzyjnie wykonane łączniki z wysoko wytrzymałego aluminium zapewniają maksymalną stabilność połączeń profili przy stosunkowo niewielkich wymiarach i masie własnej takiej konstrukcji. Zapewnia to w efekcie dużą stabilność układu nawet w środowiskach silnych działania silnych drgań i wibracji.

Oferowane pręty i profile (kwadratowe i okrągłe), wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne są również standardowo w wersji z precyzyjną skalą wygrawerowaną laserowo na ich powierzchni. Umożliwiają one łatwiejsze ustawienie oraz późniejszą regulację zamocowanego czujnika.

Oprócz samych elementów konstrukcji uchwytu dostępne są tu również zestandaryzowane oprawki i płyty montażowe do całego szeregu czujników i fotokomórek. Ułatwia to znacznie montaż całego układu regulacji eliminując konieczność dorabiania dodatkowych elementów łączących.

www.elesa-ganter.pl