Comarch został wybrany przez A4WP jako jedyny dostawca systemu do automatyzacji testów

Comarch został wybrany przez Alliance for Wireless Power (A4WP) jako jedyny dostawca systemu do automatyzacji testów wykorzystywanego w procesie certyfikacji w Autoryzowanych Laboratoriach Testowych (ATLS) A4WP. System ten będzie stosowany przez ATL w celu sprawdzania zgodności urządzeń ze standardem Rezence ™. Jest to  ważny krok w procesie certyfikacji produktów, który  zapewni konsumentom ujednolicony standard bezprzewodowego ładowania dla wszystkich certyfikowanych produktów.

Standard Rezence, obejmujący całą elektronikę użytkową, gwarantuje, że różne urządzenia i powierzchnie ładowania pozostają w pełni zgodne ze sobą, zapewniając użytkownikowi końcowemu łatwość ładowania bezprzewodowego. W celu rozpropagowania tego standardu, w grudniu 2013 r. A4WP uruchomiła program certyfikacji oparty o niezależne laboratoria badawcze. Comarch został wybrany przez A4WP jako jedyny dostawca systemu do automatyzacji testów obejmującego oprogramowanie i sprzęt niezbędny do prowadzenia testów zgodności.

– Comarch od lat współpracuje z międzynarodowymi organizacjami normalizacyjnymi, zapewniając im wsparcie w zakresie usług i rozwiązań sprzętowych, powiedział Mariusz Lasek, prezes Comarch Technologies. – Łącząc doświadczenia z zakresu zapewnienia jakości i systemów wbudowanych, nabyte w czasie współpracy z dużymi firmami z obszaru CE, jesteśmy w stanie spełnić rygorystyczne wymagania A4WP dotyczące systemu do automatyzacji testów.

– Podstawą programu certyfikacji jest skuteczna, dokładna i powtarzalna ocena urządzeń wykorzystujących ustandaryzowane protokoły. Program ten promuje współdziałanie urządzeń certyfikowanych oraz pozytywne doświadczenie użytkownika, powiedział Scott Fischel, Przewodniczący Komitetu A4WP Certyfikacja. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Comarch jako dostawcą zaawansowanych rozwiązań testowych dla A4WP. Comarch został uznany za zaufanego partnera  będącego w stanie dostarczyć wysokiej jakości, skalowalne rozwiązania spełniające  nasze potrzeby w kontekście  rozwijającego się programu certyfikacji.