COMPLEX SA wchodzi na giełdę

  COMPLEX SA – producent i dostawca łożysk i części maszyn na rynek polski i środkowoeuropejski, opublikował prospekt emisyjny. Spółka planuje pozyskać z emisji akcji 22,9 mln zł.

  Oferta publiczna COMPLEX obejmuje 4 515 500 akcji zwykłych na okaziciela, z czego 3 765 500 to nowo wyemitowane akcje serii C, a 750 000 to akcje serii A (akcje sprzedawane). Spółka dopuści również do obrotu na rynku regulowanym 20 909 500 akcji zwykłych na okaziciela serii B, nie więcej niż 75 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D oraz prawa do akcji serii C.

  – Liczymy na to, że nasza oferta publiczna spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w branży popartym rosnącymi przychodami i wysoką rentownością. Rynek, na którym działamy, jest stabilny, a dywersyfikacja portfela Klientów sprawia, że jesteśmy odporni na wahania koniunktury. Chcemy się dalej dynamicznie rozwijać, zostać liderem w naszej branży, w czym pomogą nam środki pozyskane z emisji akcji. – mówi Michał Nowacki, prezes zarządu COMPLEX.

  Przedział cenowy, w jakim będą przyjmowane zapisy w procesie book-buildingu, został określony na poziomie pomiędzy 5,00 zł a 6,60 zł. Kapitał pozyskany z giełdy zostanie przeznaczony na akwizycje przedsiębiorstw posiadających w swej ofercie produkty wzbogacające ofertę spółki oraz na budowę nowego centrum logistycznego. Pozwoli to spółce poszerzyć asortyment oraz kontynuować sprawną obsługę klientów.

  W I półroczu bieżącego roku COMPLEX osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 51,481 mln zł (co stanowi wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 21%). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 6,831 mln zł (co stanowi wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 60%). Zysk brutto w I półroczu wyniósł 6,141 mln zł i wzrósł o 50% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

  Obecnie spółka oferuje ponad 30 tys. produktów i towarów, stanowiących elementy maszyn. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży łożysk tocznych, tulei łożyskowych, uszczelnień i elementów przeniesienia napędu. Marka COMPLEX, ze szczególnym uwzględnieniem produktów CX, uzyskała silną pozycję w Polsce i z sukcesem zdobywa rynki Unii Europejskiej, Rosji i Europy Wschodniej. Dobra opinia wśród klientów o produktach CX znalazła potwierdzenie w badaniach, według których CX należy do grona trzech najczęściej polecanych marek łożysk w branży motoryzacyjnej (badania Motofocus).

  Odbiorcami produktów COMPLEX są polskie i zagraniczne firmy produkcyjne, handlowe, motoryzacyjne. Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem centrali spółki w Łodzi oraz stale rozbudowywanej sieci 8 oddziałów w całym kraju, które są integralną częścią spółki. COMPLEX zatrudnia ok. 180 pracowników

  W ofercie firmy oprócz głównej linii, jaką są łożyska toczne, znajdują się oprawy łożyskowe, łożyska ślizgowe, tuleje ślizgowe, pasy klinowe, uszczelnienia techniczne, łańcuchy napędowe, zestawy naprawcze do piast kół, a także szeroka gama produktów specjalnych. Do sztandarowych produktów spółki należy marka CX oraz HERTZ. CX to wysokiej jakości łożyska oraz części maszyn wykorzystywane na potrzeby przemysłu, motoryzacji, transportu i rolnictwa. HERTZ to przemysłowe połączenia śrubowe, trwale zespalające części maszyn i urządzeń. Są najczęściej wykorzystywane w przemyśle ciężkim, budowlanym i meblarskim.

  www.complexmetal.com

  www.bossa.pl