CubeXX– krok w stronę jutra

Automatyzacja, uniwersalność, a przy tym wręcz nieograniczone możliwości pracy – taką wizję przyszłości intralogistyki roztacza firma STILL. Najnowszy model koncepcyjny CubeXX, który powstał we współpracy z biurem projektowym TEAMS DESIGN, łączy w sobie wzornictwo na najwyższym światowym poziomie z niespotykanymi do tej pory możliwościami. Pełna wielozadaniowość została osiągnięta została dzięki zamknięciu funkcjonalności 6. sprawdzonych pojazdów wewnątrzmagazynowych w dynamicznej i kompaktowej formie. System adaptowania konstrukcji do różnorodnych potrzeb użytkowników sprawia, że niewielkich rozmiarów automatyczny wózek w kilka chwil zmieni się w uniwersalne narzędzie pracy.

Jak przystało na pioniera nowoczesnych rozwiązań w intralogistyce, najnowsza propozycja firmy STILL obfituje w technologiczne nowinki. Tryb automatyczny pozwala na optymalizację codziennej pracy w magazynie. Dzięki możliwości całkowitego złożenia masztu, kabiny oraz wideł CubeXX staje się niezwykle kompaktowy i zwrotny, bez trudu poruszając się po wąskich korytarzach i niewielkiej przestrzeni. Nieograniczone możliwości manewru zapewnia także możliwość zwrotu pojazdu o 360° w miejscu. Regulowany maszt, opcjonalne wysunięcie wsporników czy dodania przeciwwagi umożliwiają dowolną adaptację wózka do wykonywanych zadań. Przekształcenie pojazdu w pełni funkcjonalny wózek z przeciwwagą, wózek dwupoziomowy, zestaw transportowy, wózek wysokiego podnoszenia lub komisjonowania poziomego jest intuicyjne

i bezpieczne.

Szereg innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w CubeXX usprawnia codzienną pracę. Pojazd został wyposażony w baterię litowo-jonową, która pozwala uzyskać znakomitą efektywność przy bardzo kompaktowych wymiarach całej konstrukcji. cubeXX ma także możliwość automatycznej identyfikacji kierowcy. Z pomocą chipa umieszczonego np. w ubraniu. rozpoznaje operatora i zapisuje jego indywidualne ustawienia: konfigurację fotela, automatyczne ustawienie języka na wyświetlaczu lub programu dla początkujących kierowców. Intuicyjny interfejs pozwala na komfortową i bezproblemową pracę. Szczególny nacisk położony został także na aspekt ekologiczny. Dzięki możliwości usunięcia przeciwwagi uzyskuje się znaczną oszczędność energii.