Nowy zestaw końcówek do dokręcania z grzechotką

Marka Facom wprowadza ultra zwarty zestaw z nową, wysoko wydajną grzechotką i zestawem końcówek typu Torx i 6-kątnych. Grzechotka ta umożliwia dokręcanie śrub w trudno dostępnych miejscach. Bazujący na koncepcji R2NANO, ten 31-elementowy zestaw zapewnia wszystkie narzędzia niezbędne podczas typowych napraw.

Nowa grzechotka Facom ¼” ustanowiła rekord zwartości: – 35% w średnicy i -52% w wysokości w porównaniu z klasyczną grzechotką. Grzechotka ta umożliwia wprowadzenie końcówki do dokręcania w mechanizm i uzyskanie połowy wysokości w porównaniu ze standardową grzechotką.

Nowa grzechotka Facom wyposażona jest w radełkowaną główkę do szybkiego podejścia (skok zęba grzechotki co 6°) i zatrzask do mocowania końcówek. Grzechotka dostarczana jest z przedłużką 100 mm zapewniającą  taką samą dostępność jak końcówka do dokręcania, przy dodatkowej oszczędności czasu. W połączeniu między przedłużką i rękojeścią nie ma żadnych luzów, co zwiększa komfort pracy.

Grzechotka jest kompatybilna ze wszystkimi końcówkami występującymi na rynku dzięki przejściówce ECR, znajdującej się w zestawie. Grzechotka wytrzymuje moment 100 Nm – jest to wartość większa od wytrzymałości końcówek.

Nowa grzechotka ¼’’ Facom dostarczana jest w kompletnym, praktycznym i wyjątkowo  zwartym pudełku (o rozmiarach porównywalnych z telefonem komórkowym), które można nosić w kieszeni lub trzymać w skrzynce z narzędziami.

Zestaw zawiera 28 końcówek ¼’’: sześć różnych typów, włącznie z Torx (o rozmiarach od 6 do 40) i 6-kątnymi (o rozmiarach od 1,5 do 8 mm), przedłużkę 100 mm oraz adapter do wszystkich nasadek ¼’’.

Zestaw zapewnia codzienną oszczędność czasu dzięki szybkiej wymianie i niezawodnemu mocowaniu końcówek. Jest on również bardzo odporny na upadki oraz na wszelkie rozpuszczalniki używane w warsztatach. Kaseta wykonana jest ze sztywnych, odpornych na udary materiałów oraz jest wyposażona w wytrzymały zamek i przeciwpoślizgową stopkę.