CWS-boco Polska otwiera nowy zakład pralniczy w Międzyrzeczu

    CWS-boco Polska otwiera nowy zakład pralniczy w Międzyrzeczu, którego wyróżnikiem będzie wykorzystywanie innowacyjnej technologii prania – „Efficient Line”, wprowadzonej przez dział badań i rozwoju CWS-boco International. Projekt ruszy dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

    Zastosowanie technologii „Efficient Line” w zasadniczy sposób przyczyni się do wzmocnienia konkurencyjności przedsiębiorstwa na polskim rynku oraz do pozyskania nowych klientów. Jest to rozwiązanie, które stanowi unikalne połączenie innowacyjnych tunelowych maszyn pralniczych oraz technologii CleanRoom, pozwalającej na osiągnięcie niedostępnej obecnie na polskim rynku mikro-czystości o klasie 4.

    Koncepcja technologii pralniczej obejmuje wykorzystanie nowoczesnych, wysokowydajnych, energooszczędnych maszyn i urządzeń w połączeniu z nowatorską organizacją zakładu, która opiera się na zoptymalizowanym przepływie odzieży przez proces technologiczny. Wpłynie to na efektywność procesu i poprawę współczynnika produktywności zakładu pralniczego. Ponadto wykorzystanie technologii CleanRoom pozwoli firmie CWS-boco Polska na obsługiwanie przedsiębiorstw z sektora elektronicznego i farmaceutycznego.

    Powierzchnia nowego zakładu pralniczego wyniesie łącznie 3 300 m2 z czego 2 800m2 będzie przeznaczone na produkcję. Firma chce stworzyć nawet do 70 nowych miejsc pracy, co będzie oznaczało, że CWS-boco Polska stanie się jednym w największych pracodawców w gminie Międzyrzecze.