Cyfrowy mikroskop VHX-1000

Nowy cyfrowy mikroskop VHX-1000 Keyence to połączenie wysokowydajnej mikroskopii cyfrowej z możliwością dokonywania precyzyjnych pomiarów. Szybkie i dokładne pomiary oraz obserwacje w najbardziej wymagających zastosowaniach coraz częściej stają się standardem w systemach obserwacyjnych. Zintegrowanie zaawansowanych technologii w wydajnej i uniwersalnej jednostce VHX-1000 wprowadza mikroskopię na nowy etap – nowa seria VHX 1000 charakteryzuje się pierwszą na świecie 16-bitową rozdzielczością obrazu, która sprawia że można odróżnić od siebie subtelne odcienie kolorów oraz poprawia widoczność w obszarach, które do tej pory były zbyt ciemne lub zbyt jasne do obserwacji. Zakres jasności został zwiększony z dotychczasowych 256 poziomów do 65 536. Podobnie, dzięki przetwornikowi 3CCD zwiększyła się ilość rozróżnianych kolorów z 16 milionów do 2,8 bilionów.

Zaawansowana technologia czujników i projekt układów optycznych oraz doświadczenie w wielu zastosowaniach zaowocowały rewolucyjną technologią znaną jako DOUBLER – automatyczny system rozpoznawania obiektywu/powiększeń – VHX 1000 rozpoznaje w czasie rzeczywistym jaki obiektyw został zamontowany do kamery oraz jakie jest aktualne powiększenie.

VHX 1000 charakteryzuje się wyjątkową głębią ostrości – 20-krotnie większą od konwencjonalnych mikroskopów. W połączeniu z funkcją DFD ( Depth from defocus), nowy VHX generuje ostry obraz niemal każdej próbki. Kompaktowa kamera z przetwornikiem 3CCD i funkcją przesuwania pikseli (pixel shift) pozwala na uzyskanie ostrych obrazów o wyjątkowej rozdzielczości do 54 megapikseli. Metoda skanowania progresywnego eliminująca migotanie obrazu oraz nowy silnik graficzny umożliwiają odwzorowanie tekstur i reprodukcję kolorów podobne do uzyskiwanych przy obserwacji okiem nieuzbrojonym. Szeroki wybór soczewek RZ o wysokiej rozdzielczości umożliwiających powiększenie do 5000 x zapewnia wyjątkową jakość obrazu i doskonałą korekcję aberracji chromatycznej.

Za pomocą VHX 1000 obserwacji próbek możną dokonywać ręcznie, jak również przy użyciu statywu umożliwiającego obserwację pod różnymi kątami bez zmiany położenia próbki. Dzięki paru ruchom myszką VHX-1000 dokonuje w czasie rzeczywistym pomiarów odległości, promienia, kąta i powierzchni próbki.

W przypadku większych próbek poddawanych obserwacji urządzenia wykorzystuje możliwość łączenia w czasie rzeczywistym obrazów 2D i 3D o wielkości do 10 000 x 10 000 pikseli, co zwiększa 50- krotnie pole widzenia.

www.keyence.com.pl