Czystość to podstawa

Czyste narzędzia oraz usuwane regularnie odpady ułatwiają efektywne działania na stanowisku pracy. Można o to zadbać, wykorzystując przyjazne dla środowiska naturalnego produkty i urządzenia.

Czyściwa bawełniane

Jednym z najczęściej chyba używanych elementów czyszczących są czyściwa, służące do usuwania zanieczyszczeń powstałych na powierzchni maszyn lub ich podzespołów. Optymalnym rozwiązaniem są tutaj bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku, jak na przykład MEWATEX, oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej usługi: czyściwa są dostarczane i odbierane od klienta w ustalonych odstępach czasowych, prane i ponownie – już czyste- ponownie dostarczane są klientowi. Usługodawca przejmuje za użytkownika również wszelkie obowiązki, wynikające z przepisów o ochronie środowiska.

Ekologiczne mycie zabrudzonych części

Uzupełnieniem czyściw jest myjka do części MEWA Bio-Circle. Służy ona do usuwania zanieczyszczeń z części maszyn i urządzeń, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Myjka jest urządzeniem ekologicznym, bowiem nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Rozkład biologiczny resztek tłuszczy, olejów czy smarów dokonywany jest przez naturalne mikroorganizmy. Bez problemu usuwają one również organiczne związki chemiczne. Szczególne dobrze myjka sprawdza się w usuwaniu tłuszczy, olejów, soli, smarów, wiórków i pyłu. Myjka oferowana jest głównie jako urządzenie MEWA BIO-CIRCLE Maxi stacjonarne o nośności 220 kg. Powierzchnia robocza urządzenia wynosi 880 x 580 mm. Urządzenie waży 60 kg i mieści do 100 l płynu czyszczącego. System filtrowania składa się z kilku filtrów, a skrzynka sterownicza odporna jest na zawilgocenie, powodowane zarówno kroplami, jak i rozpryskami. Zbiornik na płyn czyszczący ma podwójne ścianki, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mniejsza wersja myjki – MEWA BIO-CIRCLE Mini GT – jest mobilna. Urządzenie jest bardzo zwrotne. Może być ustawiane w każdym miejscu stanowiska pracy. Pusta myjka waży 40 kg, mieści 80 kg płynu czyszczącego i ma powierzchnię roboczą o wymiarach 610 x 500 mm. Myjkę można wynająć, podobnie jak czyściwa. Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube:

Mata olejowa pozwala oszczędzić posadzkę

Zanieczyszczeń posadzki w warsztacie przez rozlane lub wyciekające płyny można uniknąć, stosując matę olejową MEWA MULTITEX. Chroni ona skutecznie przed zanieczyszczeniami olejami silnikowymi i przekładniowymi, rozpuszczalnikami, smarami, ługami itp. Może być stosowana na powierzchniach o różnej wielkości, bowiem maty wielkości 60 x 90 cm można łączyć ze sobą. Zewnętrzna powierzchnia maty pozostaje stosunkowo sucha, podczas gdy specjalna włóknina równomiernie rozprowadza ciecz w jej wnętrzu maty. Mata waży 600 g i jest w stanie wchłonąć od 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Podobnie jak czyściwa, oferowana jest w systemie pełnej usługi. Nasączona cieczami mata nie jest odpadem.

www.mewa-service.pl