Czytelne w świetle słonecznym wyświetlacze przeznaczone dla systemów HMI w wykonaniu przeciwwybuchowym

Przemysłowe komputery klasy PC z serii OpenHMI w wykonaniu przeciwwybuchowym mogą być wyposażone na życzenie w innowacyjne, 15’’ wyświetlacze zmniejszające do minimum odbicia i refleksy. Wyświetlacze są czytelne nawet w pełnym świetle słonecznym dzięki filtrom, które efektywnie odchylają kierunek padającego światła zewnętrznego. Nowe rozwiązanie wykorzystuje bardzo skuteczną kombinację filtrów polaryzacyjnych, umieszczonych naprzemiennie jeden pod drugim przed wyświetlaczem.

 

Wiele istotnych zadań procesowych i monitorujących jest przeprowadzanych za pomocą systemów HMI zainstalowanych na zewnątrz. Bezproblemowa i bezpieczna praca tych urządzeń jest zagwarantowana tylko wtedy, gdy ekran nie będzie odbijał zbyt mocno padającego światła. Dzięki nowemu rozwiązaniu, duże osłony dające cień, które w praktyce jednak nie do końca się sprawdzały, nie będą już konieczne. Ekrany o dużej jasności, które wydzielają dużo ciepła – szczególnie w systemach w wykonaniu przeciwwybuchowym- i także nie dawały sobie rady z odbiciami, również nie będą już konieczne, ponieważ nowe rozwiązanie nie wymaga wyświetlaczy o tak dużej jasności. W odróżnieniu od standardowych filtrów używanych do tej pory, nowe filtry polaryzacyjne w niewielkim stopniu wpływają na wyświetlany obraz – chociaż wartość luminescencji nowych wyświetlaczy można ustawiać do wielkości 1000 cd/m2, są one również czytelne, nawet przy bezpośrednim nasłonecznieniu, już po osiągnięciu wartości 700 – 800 cd/m2. Komputery przemysłowe Open HMI posiadają certyfikaty dopuszczające je do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazów lub pyłów 1,21,2 i 22. Są wyposażone w energooszczędne procesory Intel Atom i zbudowane z modułów w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Komputery OpenHMI z ekranami dotykowymi są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, w zakresie temperatur otoczenia od –30°C do +50 °C. Liczne międzynarodowe certyfikaty zapewniają bezproblemową pracę urządzeń w różnych gałęziach przemysłu, takich jak petrochemia, farmaceutyka, przemysł chemiczny czy opakowaniowy.