Defalin w Świdnickim Parku Przemysłowym

  Świebodzicki DEFALIN, producent siatki dla rolnictwa, zainwestuje kilkadziesiąt mln zł w nowy zakład w Świdnicy.

  Jak powiedział Lubomir Trojanowski, prezes firmy, nowa spółka powstanie jeszcze w tym roku, w ramach projektu realizowanego przez INVEST-PARK DEVELOPMENT (IPD). IPD rozpoczęło swoją działalność niespełna rok temu, a już dziś przystępuje do budowy Świdnickiego Parku Przemysłowego.

  DEFALINET, bo taką nazwę nosi spółka-córka DEFALINU, będzie produkował innowacyjną siatkę o różnorodnym splocie, która wykorzystywana jest w rolnictwie. Aktualnie prowadzone są testy nowego produktu.

  – W świdnicki zakład do 2014 r. zamierzamy zainwestować 54 mln zł, a już w tym roku przeznaczymy minimum 10 mln zł. Stworzymy najnowocześniejszą fabrykę w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie. Zakład będzie w pełni zautomatyzowany, a linia produkcyjna – podzielona na etapy – będzie prowadziła od surowca do gotowego wyrobu, który trafi do magazynu – zapowiada Lubomir Trojanowski, prezes DEFALIN GROUP.

  Według planu DEFALINET jeszcze w tym roku zatrudni 30 osób, docelowo 50 osób. Już wkrótce rozpoczną się poszukiwania nowych pracowników m.in. operatorów, dziewiarzy, pakowaczy, magazynierów, wszystko dlatego, że produkcja ma ruszyć na przełomie września/października 2009 r. Jej wielkość docelowa wyniesie ok. 5 tys. ton rocznie.

  DEFALINET to spółka córka świebodzickiego DEFALINU. A ten znany jest z produkcji szerokiej gamy sznurków i siatek rolniczych, a także taśmy opakowaniowej z polipropylenu w ilości 13 tys. ton rocznie. Wyroby ze Świebodzic sprzedawane są nie tylko w Polsce i niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale także w Europie Wschodniej oraz Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.