Dozowniki Tork

Tork wprowadził do swojej oferty nowe akcesoria. Przemysłowy dozownik do czyściwa w roli W1 wzbogacił się o praktyczny uchwyt na kosz na zużyte czyściwa, z kolei do mniejszych dozowników W4 zaprojektowano specjalne uchwyty, które pozwalają umieścić dozownik w dowolnym miejscu, bez konieczności wiercenia dziur.

Profesjonalne czyściwa dedykowane dla zakładów przemysłowych i branży Ho-ReCa są nie tylko wydajniejsze i skuteczniejsze niż zwykłe ścierki lub szmatki. Czyściwa Tork są dostępne razem ze specjalnie zaprojektowanymi dozownikami, które ułatwiają ich higieniczne przechowywanie oraz bardziej ekonomiczne gospodarowanie. Najnowsze akcesoria jeszcze bardziej optymalizują organizację pracy i pozwalają uzyskać jeszcze większą wydajność.

Przemysłowy dozownik do czyściw w roli Tork Performance Floor Stand Mobile (system W1), został wzbogacony o specjalny uchwyt służący do przymocowania worka na śmieci o pojemności nawet do 125 litrów. Pozwala to upłynnić pracę szczególnie w tych zakładach, w których zużywa się bardzo duże ilości czyściw. Umieszczenie kosza na odpadki w konstrukcji dozownika ułatwia pracownikom szybkie pozbycie się zużytego czyściwa i sięgnięcie po kolejny odcinek, całość znajduje się bowiem w zasięgu ręki. Konstruktorzy Tork zadbali o to, aby zabezpieczyć worek przed wypadnięciem na podłogę oraz aby nie przeszkadzał przy przesuwaniu dozownika z miejsca na miejsce. W efekcie, to bardzo proste rozwiązanie daje efekt „2 w 1”, oszczędza miejsce w zakładzie i przynosi wymierne oszczędności czasowe. Dzięki kółkom, dozownik może być w każdej chwili przestawiony w to miejsce, w którym jest akurat potrzebny. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czerwony dla przemysłu ciężkiego oraz turkusowy dla branż HoReCa oraz farmaceutycznej.

Tam, gdzie nie ma potrzeby stosowania tak dużego dozownika, można wybrać dozownik na czyściwa w odcinkach (system W4). Umieszcza się go na ścianie, przy czym w przypadku systemu W4 nie trzeba przykręcać go na stałe, ponieważ może być on przymocowany do ściany za pomocą silnych przyssawek, bądź – w przypadku powierzchni metalowych – za pomocą magnesów. Dzięki temu system jest elastyczny w zastosowaniu i nawet w nowych kuchniach można dowolnie wypróbowywać najwygodniejsze położenie dozownika bez konieczności wiercenia nieestetycznych dziur w ścianie. Daje to też możliwość szybkiej lub doraźnej zmiany miejsca dozownika. Również te dozowniki występują w kolorach dedykowanych przemysłowi ciężkiemu (czerwony) i branży HoReCa (turkus).

Obydwa systemy są w pełni kompatybilne z profesjonalnymi czyściwami dla przemysłu, branży HoReCa i farmaceutycznej: Tork Premium Multipurpose Cloth 520, 530 i 570. Wszystkie charakteryzują się wydajnością, wysoką chłonnością oraz posiadają atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Najnowsze informacje o marce i produktach Tork znajdziesz zawsze na www.tork.pl.