Drutex buduje nową halę produkcyjną

    Spółka Drutex jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie, ogłosił rozpoczęcie budowy kolejnej hali produkcyjnej, która będzie obejmować łącznie powierzchnię 3 tys. mkw. Firma zainwestuje w budowę ok. 10 mln złotych.

    Początek prac budowlanych nastąpił w grudniu, a oczekiwany czas zakończenia inwestycji przewidywany jest na kwiecień 2010.

    – Nowa inwestycja umożliwi wzmocnienie naszej platformy biznesu i na pewno wpłynie na przyspieszenie realizacji zamówień oraz skrócenie czasu dostaw, zarówno w odniesieniu do nabywców naszych produktów z Polski, jak i zagranicy – mówi Leszek Gierszewski, prezes firny Drutex.

    Inwestycja powstaje na 10-hektarowej działce stanowiącej własność firmy. Nowa hala produkcyjna będzie wyposażona w 16 nowoczesnych linii do automatycznego, komputerowego programowania oraz szybkiego i bardzo precyzyjnego wytwarzania profili okienno-drzwiowych z PCV, których koszt będzie wynosił ok. 50 mln złotych. Innowacyjne urządzenia zapewnią firmie jeszcze bardziej efektywną produkcję profili GL System oraz umożliwią zwiększenie dotychczasowego potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa, zapewniając wytworzenie dodatkowych 120 ton profili na dobę.

    Będzie to już druga hala firmy przeznaczona do celów produkcji profili. W pierwszej z nich funkcjonuje 12 najwyższej jakości linii produkcyjnych, wytwarzających każdego dnia do 70 ton profili PVC. Na terenie firmy znajduje się również 5 innych hal o łącznej powierzchni 30 tys. mkw., w których odbywa się produkcja stolarki okienno-drzwiowej z PCV, aluminium i drewna oraz produkcja rolet, fasad i szyb zespolonych, pozwalającej wytworzyć do 4500 okien dziennie.