Duży wzrost obrotów BASF w Polsce

    O ponad 10 proc. w stosunku do roku 2012 wzrosły obroty BASF w Polsce, w ubiegłym roku. Wyniosły one 722 mln euro. Rok wcześniej było to 649 mln euro.

    Wynik niemieckiej spółki w naszym kraju nie powinien zaskakiwać. Niemiecki koncern regularnie notuje poprawę wyników sprzedaży. Z jednej strony wynika to z szybko rosnącego w naszym kraju popytu, a z drugiej ze zwiększenia oferty produktowej chemicznego giganta. Co ciekawe sprzedaż BASF w Polsce rośnie szybciej niż średnia dla Europy i dla całego świata. Ta wyniosła bowiem odpowiednio 5 proc. i 3 proc.

    Obecnie BASF zatrudnia w Polsce ok. 350 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2012 roku wyniosły 649 milionów Euro. Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym oczywiście również z najważniejszymi firmami chemicznymi. W wyniku globalnych transakcji BASF SE, w 2010 roku do BASF Polska dołączyli pracownicy CIBA Polska, a rok później pracownicy Cognis Polska. BASF przejął również część biznesu TDI od polskiej firmy chemicznej CIECH w 2012 roku.

    W tym roku w Środzie Śląskiej BASF otworzy nowy zakład katalizatorów. Pracować w nim będzie około 400 osób.