Dwumilionowy silnik z tyskiego Isuzu

    Dzisiaj z taśmy produkcyjnej tyskiej fabryki Isuzu Motors Polska sp. z o.o. zjedzie 2.milionowy silnik. Wynik zbiega się z 10. rocznicą rozpoczęcia produkcji silników Diesla w Ispolu.

    Jubileusz stanowi dla tyskiego Ispolu powód do dumy i satysfakcji. Jest także okazją skłaniającą do podsumowania dekady.

    Budowa fabryki trwająca 2 lata, zakończyła się jej otwarciem we wrześniu 1999 r. Tego samego roku rozpoczęto produkcję silników dla głównego klienta – Opla. W kolejnych latach firma dostarczała także silniki do Hondy i łodzi motorowych Mercury MerCruiser.

    W chwili obecnej uwaga Ispolu skupiona jest na ścisłej współpracy z fabrykami Opla/ Vauxhall w Gliwicach i Ellesmere Port, gdzie aktualnie rozpoczęła się produkcja nowego modelu marki tj. Astry IV.

    Szefowie firmy wskazują na istotny fakt, że „wynik jest niekwestionowaną zasługą pracowników Ispolu, którzy przez wszystkie lata działalności udowodnili, że można na nich polegać niezależnie od panującej w danym momencie koniunktury na rynkach lokalnych i światowych”.