DWUSTOPNIOWE ŚRUBOWE SPRĘŻARKI POWIETRZA firmy LMF

Najwydajniejsze sprężarki na rynku dla każdej gałęzi przemysłu

Istotną rolę w każdej instalacji sprężonego powietrza spełnia sprężarka. Nowe sprężarki dostępne obecnie na rynku mają być przede wszystkim bardziej energooszczędne od poprzednich modeli, dzięki efektywniejszej pracy mają też być znacznie trwalsze.

Sprężarki śrubowe dwustopniowe LMF mają jedną z najwyższych w przemyśle sprężarkowym efektywność energetyczną. Określa ją współczynnik mówiący, jaka ilość energii elektrycznej w kW potrzebna jest na wytworzenie 1m³ sprężonego powietrza w ciągu minuty. Kompresory dwustopniowe LMF osiągają wartości na poziomie 5,3 kWh/1m3.

Spośród głównych elementów wpływających na oszczędności energii w trakcie stosowania sprężarek wymienić należy m.in. regulację prędkości gwarantującą optymalne warunki obciążenia w całym zakresie prędkości obrotowych. Jednocześnie zmiana poboru powietrza do minimalnej prędkości obrotowej umożliwia dostosowanie się parametrów maszyny w trakcie pracy do zmniejszonego zapotrzebowania na sprężone powietrze.   

Korzyść dodana – Płytowy wymiennik ciepła

Kolejnym z rozwiązań jest odzysk ciepła z obwodu olejowego kompresora. Podczas pracy modułu śrubowego olej nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury 60-90 st. C , którą można “przechwycić”. Taką możliwość daje płytowy wymiennik ciepła, który może odzyskiwać nawet 70% energii cieplnej powstałej podczas pracy sprężarki. Odzyskaną w ten sposób energię można wykorzystać np. do podgrzewania wody technologicznej oraz użytkowej. Biorąc pod uwagę fakt, że chłodnica oleju marnotrawi mnóstwo energii, wykorzystując tę technologię nie tylko ograniczamy straty, ale jednocześnie obniżamy koszty utrzymania zakładu.

Korzyść dodana – Białe certyfikaty 

Przy okazji zamiany kompresora starej generacji na kompresor dwustopniowy energooszczędny nowej generacji możemy uzyskać z takiego projektu  Białe Certyfikaty, czyli świadectwa efektywności energetycznej. Wydawane są przez Prezesa URE jako potwierdzenie tzw. efektu energetycznego (oszczędności energii) uzyskanego w wyniku realizacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.

Wartość Białych Certyfikatów rośnie systematycznie o określoną wartość, co reguluje odpowiednia ustawa – jest to 5% poprzedniej wartości w skali roku. Obecnie opłata zastępcza za 1 toe w 2023 roku wynosi 2010 zł. W 2024 roku będzie wynosić już 2110 zł.

Dzięki kompresorom LMF dwustopniowym z falownikami uzyskujemy niższe koszty eksploatacji i błyskawiczny zwrot z inwestycji.

Na terenie naszego kraju Herma Polska Sp. zo.o. Sp.k. jest Autoryzowanym Dystrybutorem producenta sprężarek LMF.


HERMA POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.

Ul. Tadeusza Kościuszki 36A lok. 14

32-020 Wieliczka

Prezes Zarządu Jarosław Szczyrbak

Kom. 515-186-753

herma@herma.org.pl