Dyrektywa niskonapięciowa 2006/95/WE (LVD) – szkolenie we Wrocławiu

LUC – CE CONSULTING zaprasza 6-7 października br. do Wrocławia na nową wersję 2-dniowego szkolenia z ćwiczeniami pt: „Oznaczenie CE sprzętu elektrycznego podlegającego dyrektywie niskonapięciowej (LVD)”

Dyrektywa niskonapięciowa (LVD) jest jedną z najczęściej stosowanych dyrektyw. Obowiązuje ona ogromną grupę produktów wykorzystujących energię elektryczną. Osoby czytające treść tej dyrektywy często mają wrażenie, że „nic zaskakującego w niej nie ma” i w związku z tym „nie bardzo jest się czym zajmować”. Inni mówią, że skoro w tej dyrektywie „nic nie ma”, to „nasze produkty z pewnością są z nią zgodne”. Jak jednak wiadomo, pozory mylą. Sprzęt elektryczny niskiego napięcia jest w czołówce wyrobów uznawanych za niebezpieczne i niezgodne z wymaganiami. Wnikliwi czytelnicy dyrektywy zauważą, że wbrew pozorom, jest ona pełna treści, której odkrycie wymaga dogłębnego zrozumienia materii, którą się ona zajmuje.

Spełnienie przez wyrób wymagań dyrektywy LVD jest bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa elektrycznego. Sprzęt elektryczny niskiego napięcia jest bardzo często komponentem innych wyrobów (maszyn, wyrobów budowlanych, itp.), które podlegają pod inne przepisy i normy związane m.in. z oznaczeniem CE. Bezpieczeństwo tych wiele bardziej złożonych wyrobów zależy również od poprawnego zastosowania dyrektywy niskonapięciowej. W tym zakresie bardzo istotną sprawą staje się wybór najbardziej odpowiednich norm zharmonizowanych, które sprzęt niskonapięciowy powinien spełniać. Często normy te różnią się od siebie tylko niuansami, od których jednak zależy życie i zdrowie użytkowników. Uczestnicy naszego szkolenia uzyskają znaczącą pomoc w określaniu, które produkty podlegają pod jakie przepisy i w jaki sposób dobrać najbardziej właściwe normy. Szkolenie zawiera również część ćwiczeniową. Ma ona za zadanie przećwiczenie ścieżki dojścia do oznakowania CE w rozumieniu dyrektywy LVD. Na podstawie wybranych urządzeń uczestnicy, pod nadzorem trenerów, przygotują krok po kroku niezbędną dokumentację techniczną wymaganą przez dyrektywę.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie? (patrz również tutaj >>)

Szkolenie przeznaczone jest w głównej mierze dla osób z wykształceniem elektrycznym. Nie będziemy na nim jednak uczyć o prądzie ani technice laboratoryjnej w zakresie badań elektrycznych. „Z dyrektywy jeszcze nikt nie nauczył się zawodu” jak mawia jeden z trenerów. Będzie jednak mowa o tematach, jakich najczęściej nie porusza się na uczelniach, które jednak mają bezpośredni związek z zawodem elektryka, elektronika, czy automatyka.

Co o dyrektywie LVD powinny wiedzieć osoby, które nie są elektrykami?

Szkolenie ma również bardzo dużą wartość poznawczą dla mechaników i innych osób bez przygotowania elektrycznego. Osoby takie często zamawiają lub odbierają wyroby podlegające pod dyrektywę LVD i dlatego powinny mieć o niej podstawowe pojęcie. Na naszym szkoleniu opowiemy o tych tematach prostymi słowami, jasno i zrozumiale.

Więcej informacje o szkoleniu, rabatach, rejestracji >>

Zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych naszych szkoleniach:

1. Efektywna ocena zgodności maszyn i urządzeń z wymaganiami dyrektywy maszynowej

  • 29 wrzesień – 2 październik 2015 r. Wrocław
  • 03 – 06 listopad 2015 r. Łódź
  • 08 – 11 grudzień 2015 r. Katowice

2. Przystosowanie maszyn do minimalnych wymagań BHP określonych w dyrektywie 2009/104/WE

  • 29 – 30 wrzesień 2015 r. Kraków
  • 30 listopad – 1 grudzień 2015 r. Poznań

3. Wyposażenie elektryczne maszyn – rozdzielnice i sterownice niskiego napięcia

  • 21 – 22 październik 2015 r. Wrocław
  • 09 – 10 grudzień 2015 r. Kraków

4. Bezpieczeństwo układów sterowania maszyn wg EN ISO 13849

  • 12 – 15 październik 2015 r. Katowice
  • 14 – 17 grudzień 2015 r. Wrocław

5. Oznaczenie CE wyrobów podlegających dyrektywie o kompatybilności elektromagnetycznej (EMC)

  • 18 – 20 listopad 2015 r. Wrocław

Więcej o naszej ofercie szkoleniowej >>

Kontakt:

Paweł Ogorzelec

Specjalista ds. sprzedaży i organizacji szkoleń otwartych

LUC – CE CONSULTING

ul. Robotnicza 20, 45-352 Opole

tel./fax. 77 442 68 90

kom.: +48 604 380 091

p.ogorzelec@luc.pl

www.luc.pl

Skype: p.ogorzelec-luc.pl