Dźwiękowe i świetlne sygnalizatory firmy R.STAHL: kompleksowe systemy ostrzegawcze

R.Stahl, jeden z najważniejszych producentów systemów bezpieczeństwa oferuje szeroki zakres rozwiązań systemów ostrzegawczych. Dzięki sygnałom świetlnym i dźwiękowym urządzenia te informują na czas użytkowników o awariach i zagrożeniach, zapewniając w ten sposób optymalne bezpieczeństwo w systemach ostrzegania pożarowego i innych systemach monitorujących.

 

Program produkcji przemysłowej sygnalizatorów przewiduje ich szerokie zastosowanie w różnych branżach m.in.: w przemyśle okrętowym, przetwórstwie materiałów, logistyce, systemach dźwigowych, w transporcie kolejowym, obiektach magazynowych, w budynkach użyteczności publicznej oraz w szpitalach i na lotniskach.

Na ofertę sygnalizatorów dla stref niebezpiecznych składają się sygnalizatory świetlne (w wersji LED i z lampami ksenonowymi) w wykonaniu „Ex d” w obudowie ognioodpornej, iskrobezpieczne sygnalizatory stanu (LED) oraz światła do sterowania ruchem, sygnalizatory błyskowe, buczki/syreny oraz solidne, ręczne ostrzegacze pożarowe w wersjach „zbij szybkę”, „i naciśnij przycisk”. Seria Yodalex zawiera sygnalizator dźwiękowy YA60, sygnalizator świetlny FL60 i innowacyjny sygnalizator typu kombi YL60 łączący dźwięk ze światłem w unikatowo zaprojektowanej, pojedynczej obudowie.

YA60 osiąga maksymalne natężenie dźwięku 110 dB w odległości 1 m i ma możliwość wyboru brzmienia alarmu dwustopniowego spośród 32 standardowych dźwięków. Opatentowana osłona dźwiękowa zapewnia dookólną emisję dźwięku, co jest unikatową cechą serii Yodalex. W przypadku zagrożenia, sygnalizator FL60 aktywuje bardzo intensywny błysk o energii z zakresu od 5 J do 20 J, przy częstotliwości 1Hz. Wykonane z ognioodpornego poliwęglanu klosze sygnalizatorów są dostępne w siedmiu kolorach wraz ze standardową siatką ochronną.

Produkty dla stref nie objętych zagrożeniem wchodzą w skład serii Clifford & Snell – elektronicznych syren i sygnalizatorów, takich jak ksenonowa lampa ostrzegawcza FL40 czy sygnalizatory błyskające. Należą do nich również syreny, sygnalizatory świetlne i jednostki kombi z serii Yodalarm i Yodalight. Łączą one generatory dźwięku o natężeniu 120 dB z lampą błyskową dostępną w wersjach o różnej energii błysku, wartości napięcia i kolorach.