Eaton i Green Motion łączą siły by zintegrować ładowarki do pojazdów elektrycznych w budynkach z magazynowaniem energii

Fot. Eaton

Lider zarządzania energią Eaton i 10-letni pionier stacji ładowania pojazdów elektrycznych Green Motion połączyły siły, aby umożliwić płynną integrację ładowarek pojazdów elektrycznych w budynkach komercyjnych, mieszkalnych I centrach handlowych.

Jak wynika z Bloomberg NEF, adaptacja pojazdów elektrycznych wzrasta wraz z ich sprzedażą, która ma do 2025 roku osiągnąć 10 milionów na całym świecie, co znacznie zwiększa zapotrzebowanie na energię, obciążając sieci. W rzeczywistości, tylko sześć pojazdów elektrycznych ładujących się obok siebie w godzinach szczytu może doprowadzić do lokalnych braków zasilania, jeśli ładowanie pojazdów elektrycznych nie jest właściwie zarządzane.

Istnieje zatem pilna potrzeba wprowadzenia odpowiedniej infrasktruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, aby zapewnić użytkownikom tych pojazdów niezawodne ładowanie ich w razie potrzeby, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności lokalnej sieci dla budynku i okolicy.

Połączone inteligentne rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych i magazynowania energii, umożliwiające wlaścicielom budynków dostęp do mocy wymaganej do zainstalowania potrzebnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych

Połączenie z siecią lub odnawialnymi źródłami energii, takimi jak panele słoneczne, oraz połączenie inteligentnych rozwiązań do ładowania pojazdów elektryczncyh i magazynowania energii, zapewnia właścicielom budynków moc potrzebną do zainstalowania dowolnej liczby ładowarek. Mogą oni płynnie integrować ładowarki, zapewniając jednocześnie stabilność sieci w swoich budynkach, a także zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media, ładując, gdy energia odnawialna jest dostępna, lub energia jest tańsza i uwalniając zgromadzoną energię, gdy zapotrzebowanie i koszty są wysokie. Jeśli budynek jest wyposażony w technologię słoneczną, oznacza to, że użytkownicy pojazdów elektrycznych mogą wykorzystać więcej wytwarzanej lokalnie energii słonecznej do zasilania pojazdów elektrycznych nocą za pomocą zmagazynowanej czystej energii.

System magazynowania energii stanowi również najlepsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, idealne w czasach, gdy sieci energetyczne znajdują pod ogromnym obciążeniem. Ponadto właściciele budynków mogą również generować dodatkowe przychody, sprzedając zmagazynowaną energię z powrotem do sieci, gdy zapotrzebowanie i koszty są wysokie.

Craig McDonnell, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu jakości energii elektrycznej i elektroniki oraz rynków wschodzących, EMEA w Eaton powiedział: “W związku z rosnącą liczbą pojazdów elektrycznych na drodze, istnieje pilna potrzeba posiadania odpowiedniej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i odpowiedniej mocy do obsługi. Eaton jest 100-letnią firmą zarządzającą energią z wiodącą technologią w dziedzinie jakości energii i elektroniki. Dzięki naszej nagradzanej technologii magazynowania energii umożliwiamy właścicielom budynków, którzy chcą instalować ładowarki do pojazdów elektrycznych kompletnymi rozwiązaniami zasilania. Nasza współpraca z Green Motion daje nam możliwość dalszego zaspokajania potrzeb naszych klientów dzięki dobrze zintegrowanemu rozwiązaniu do ładowania pojazdów elektrycznych i magazynowania energii.”

Francois Randin, dyrektor generalny Green Motion powiedział: “Od samego początku ponad dziesięć lat temu Green Motion jest prawdziwym wizjonerem, jeśli chodzi o ładowanie samochodów elektrycznych; dziś nasza współpraca z firmą Eaton pozwala nam pójść o krok dalej i umożliwić jeszcze lepszą obsługę naszych klientów, dając im dostęp do mocy potrzebnej do zainstalowania potrzebnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Nasze połączone inteligentne rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych i magazynowania energii zapewnia realne korzyści dla klientów, zapewniając jednocześnie inteligentniejsze i bardziej zrównoważone zarządzanie energią dla sieci.”


Źródło: Eaton