Efektywna technologia dla skutecznej logistyki

Fot. 1. Nowe szybkobieżne bramy HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67 zapewniają sprawny przebieg procesów logistycznych oraz dużą efektywność energetyczną.

Szereg nowości z zakresu systemów bram przemysłowych oferuje w tym roku projektantom, architektom i swoim partnerom firma Hörmann. Nowe rozwiązania odznaczają się efektywnością energetyczną, trwałością i nowoczesnym wzornictwem. Zapewniają jednocześnie płynny przebieg wszystkich procesów logistycznych.

Dobrze ocieplone bramy szybkobieżne

Systemy bram muszą być i szybkie, i dobrze ocieplone, tak aby przyczyniały się zarówno do zminimalizowania kosztów energii, jak i sprawnego przepływu towarów. Takie są nowe szybkobieżne bramy segmentowe firmy Hörmann HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67. To bramy zbudowane z segmentów o grubości ponad 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, których współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,33 W/(m2K). Ich maksymalna prędkość otwierania wynosi od 1,5 do 2,5 metra na sekundę. Te szybkobieżne bramy pracują z wykorzystaniem nie zużywającego się mechanizmu pasów z przeciwwagami, a segmenty bramy są prowadzone w podwyższonych poziomych prowadnicach pod stropem hali (wersja H) lub pionowo na ścianie (wersja V).

To wszystko gwarantuje sprawność przebiegu wszelkich procesów logistycznych, efektywność energetyczną i uniwersalność montażu. Wizualnie nowe bramy szybkobieżne firmy Hörmann są dopasowane do przemysłowych bram segmentowych tej marki.

Przemysłowe bramy rolowane – do intensywnej eksploatacji 

Fot. 2. Brama rolowana DD z pancerzem Decotherm S z pakietem S6 wyposażona jest w umieszczone od wewnętrznej strony bramy specjalne podkładki, które zapewniają cichą pracę bramy oraz ograniczają zużycie jej segmentów.

Hörmann oferuje też swoim klientom nową generację bram rolowanych DD. Bramy  te obsługiwane są przez napęd połączony bezpośrednio z wałem nawijającym.  Zintegrowane zabezpieczenie przed opadnięciem płyty bramy z jednej strony pozwala obniżyć koszty instalacji, z drugiej stwarza możliwość dopasowania sposobu montażu napędu do sytuacji na miejscu budowy: napęd może być montowany w położeniu pionowym skierowany w górę lub w dół, bądź w położeniu poziomym.

Bramy rolowane DD nadają się do zamykania otworów o wymiarach do 12 merów szerokości i 9 metrów wysokości. W wersji szczególnie dobrze ocieplonej, wykonane z dwuściennych stalowych profili Decotherm S, mogą być wyposażone w napęd i sterowanie z przetwornicą częstotliwości. Dzięki temu brama może otwierać się z prędkością nawet 1,1 m/s, co pozwala na 30 cykli pracy na godzinę, lub 500 cykli dziennie. Co przy tym ważne: funkcja łagodnego rozruchu i wyhamowania oszczędza napęd i pozwala na jej bezpieczną pracę.

Inwestorom, którym zależy na wyjątkowo cichej pracy bramy, firma Hörmann oferuje bramy DD z pancerzem Decotherm S z opcjonalnym pakietem wyposażenia S6. W tej wersji posiadają one umieszczone od strony wewnętrznej specjalne podkładki wygłuszające, które w wyniku delikatnego odkładania profili jeden na drugim zmniejszają poziom hałasu, a jednocześnie ograniczają zużycie segmentów. Ta wersja bramy rolowanej DD może mieć maksymalnie szerokość 5 metrów i wysokość 9 metrów.